نظر | افسانه مقام خوب ترامپ

موضوع اصلی ژانویه 6 جلسه استماع رستگاری جمهوری خواهان بوده است. رژه شاهدان جمهوری خواه شهادت داد که از مرزهای وفاداری آنها به دونالد ترامپ فراتر رفته است. برای برخی، نقطه شکست زمانی اتفاق افتاد که او سعی کرد آنها را در طرحی برای براندازی انتخابات ایالتی به خدمت بگیرد. برخی دیگر از تلاش‌های رئیس‌جمهور سابق برای فساد در وزارت دادگستری یا نقش او در تحریک یک شورش شورش کردند. یک آشوبگر که متوجه دروغ های ترامپ شده بود، شهادت داد که گمراه شده است. او در لحظاتی تلخ پس از جلسه هفتم، از پلیس کنگره عذرخواهی کرد.

لیز چنی، نماینده جمهوریخواه، ژانویه نایب رئیس کمیته 6، شاید برجسته ترین صدای آن بوده است. او در جلسه اول پنج‌شنبه، آخرین جلسه تا سپتامبر، معتقدان سرسخت دروغ بزرگ ترامپ را قربانیان نجیب معرفی کرد. چنی گفت: «دونالد ترامپ می‌داند که میلیون‌ها آمریکایی که از او حمایت کردند، در صورت تهدید از ملت ما خواهند ایستاد و دفاع خواهند کرد.» «آنها زندگی و آزادی خود را برای محافظت از او به خطر می‌اندازند. و او طعمه میهن پرستی آنهاست. او احساس عدالت آنها را طعمه می کند. و در ژانویه 6، دونالد ترامپ عشق آنها به کشور را به سلاحی علیه کنگره و قانون اساسی ما تبدیل کرد.

این نشان از عشق دموکرات ها به کشور است که اجازه داده اند جلسات استماع به این شکل پیش برود. آنها در حال ساخت داستانی درباره جان هستند. 6 به عنوان نبرد بین قهرمانی جمهوری خواهان و شرارت جمهوری خواهان. به نظر می رسد قصد دارد ساختاری برای حامیان ترامپ ایجاد کند تا بتوانند بدون انکار همه چیزهایی که در مورد ریاست جمهوری او دوست داشتند یا اعتراف کنند که ژانویه به کار خود ادامه دهند. 6 نقطه اوج منطقی سیاست سادیستی او بود.

اگر مانند من معتقدید که رفتار اجتماعی ترامپ او را تهدیدی منحصر به فرد برای آینده این کشور می کند، منطقی است که سعی کنیم جمهوری خواهان را از او دور کنیم تا اینکه آنها را به خاطر همدستی شان لعنت کنیم. با این حال، بین یک روایت هوشمندانه و یک روایت دقیق تفاوت وجود دارد. در حقیقت، شما نمی‌توانید ترامپ و بی‌شرم‌ترین نیروهای ضد دمکراتیک او را از بقیه حزب جمهوری‌خواه جدا کنید، زیرا حزب به شکل او بازسازی شده است. بسیاری از مقامات سابق ترامپ، از جمله متیو پاتینگر، معاون سابق مشاور امنیت ملی، جفری روزن، دادستان کل سابق و پت سیپولون، مشاور سابق کاخ سفید، در شهادت‌های ویدئویی، در این جلسات به خوبی ظاهر شدند. این نباید در وهله اول ذلت خدمت به ترامپ را از بین ببرد.

من برای چنی احترام زیادی قائل هستم، کسی که احتمالاً آینده‌اش را در سیاست جمهوری‌خواهان قربانی می‌کند تا ترامپ را پاسخگو بداند، و برای شجاعت شاهدانی مانند کسیدی هاچینسون، که علی‌رغم تلاش گزارش‌شده اردوگاه ترامپ برای ارعاب او شهادت دادند. اما اکنون هر چه می گویند، شاهدانی که برای ترامپ کار می کردند، قدرت اقتدارگرایی فزاینده او را فراهم کردند. هر کدام به روش خود کمک کردند، نه فقط به جان. 6، بلکه برای فرسایش دموکراسی ما به طوری که ژانویه. 6 می فقط یک پیش درآمد باشد. هر کدام به ما کمک کردند تا به نقطه‌ای برسیم که طبق یک نظرسنجی اخیر، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها معتقدند در آینده نزدیک جنگ داخلی در ایالات متحده آغاز خواهد شد.

پاتینگر روز پنجشنبه در جریان شهادت خود گفت: خدمت در کاخ سفید یک افتخار بود. من همچنین به دستاوردهای رئیس جمهور ترامپ در سیاست خارجی بسیار افتخار می کنم.

پاتینگر از آغاز تا ژانویه برای دولت ترامپ کار کرد. 7، 2021. او یکی از بسیاری از کسانی بود که به دلیل دفاع ترامپ از آشوبگران در شارلوتزویل، ویرجینیا، تلاش وی برای اخاذی از ولدیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین یا ادعای او مبنی بر پیروزی در انتخاباتی که آشکارا شکست خورد، استعفا نداد. چند نقطه عطف در طول شهادت پاتینگر، او گفت که جان. 6 “دشمنان خود را با کمک به آنها در دادن مهمات جسور کرد تا این روایت را تقویت کند که سیستم حکومتی ما کار نمی کند، ایالات متحده در حال افول است.” اما هیچ راهی برای جدا کردن آن از بقیه میراث ترامپ یا از میراث خود پاتینگر وجود ندارد. او نباید مغرور باشد.

یکی از معدود ترامپیست‌هایی که به نظر می‌رسد واقعاً به آنچه که در آن شرکت کرده است، حساب کرده است، استفانی گریشام است که دبیر مطبوعاتی سابق ترامپ است، اگرچه هرگز کنفرانس خبری برگزار نکرد. «فکر نمی‌کنم بتوانم نام تجاری خود را تغییر دهم. او سال گذشته به اولیویا نوزی از مجله نیویورک گفت: فکر می کنم این برای همیشه دنبال من خواهد بود. “من معتقدم که بخشی از چیزی غیرعادی شیطانی بودم.”

همه آنها بودند، همه کسانی که عملکرد دولت فاجعه بار را در سطح حداقلی نگه داشتند در حالی که ترامپ کیش شخصیتی را ساخت که جان جان را ساخت. 6 امکان پذیر است. مهم است که مقصر بودن آنها را به خاطر بسپاریم زیرا ترامپ احتمالاً دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد و می تواند برنده شود. اگر این کار را انجام دهد، جمهوری خواهانی که دوست دارند خود را افراد خوبی بدانند، که نمی خواهند زندگی خود را در باتلاق های تب جناح راست بگذرانند، با این سوال مواجه خواهند شد که آیا به او خدمت کنند یا خیر. آنها مقامات سابق ترامپ را خواهند دید که بود قادر به تغییر نام تجاری با وجود اینکه تقریباً تا انتها با او چسبیده‌اند، ممکن است فکر کنند چیز زیادی برای از دست دادن وجود ندارد.

تیم میلر، سخنگوی سابق کمیته ملی جمهوری خواهان، در کتاب خود با عنوان «چرا این کار را انجام دادیم: سفرنامه ای از جاده جمهوری خواهان به جهنم»، تلاش می کند بفهمد چرا دوستان و همکارانی که زمانی از ترامپ متنفر بودند، سرانجام به او تسلیم شدند. او نوشت: «هزاران نفر بودند که در سطوحی از ترامپ تبعیت کردند و هزینه‌ها را سنجیدند. «چه کسی خطرات را می‌دانست» که اگر «آینده‌ای متفاوت و رضایت‌بخش‌تر را برای خود متصور می‌شدند» ممکن بود راه دیگری را انتخاب می‌کرد. ژانویه کمیته 6 در تلاش است تا در برابر جاذبه تاریک ترامپ، راه را برای چنین آینده ای نشان دهد. برای انجام این کار، لیبرال با عفو بوده است. این بدان معنا نیست که عفو مستحق است.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما