نظر: ترامپ مورد تحسین پیروانش است. دیو چاپل دلیل آن را توضیح داد

یادداشت ویراستار: دین عبیدالله، وکیل سابق، مجری برنامه روزانه رادیو SiriusXM “نمایش دین عبیدالله” و ستون نویس The Daily Beast است. دنبالش برو @DeanObeidallah. نظراتی که در این تفسیر بیان شده، نظر اوست. چشم انداز نظر بیشتر در CNNCNN

کمدین دیو چاپل برای مونولوگ “شنبه شب زنده” خود که در آن، از جمله موضوعات دیگر، درباره اظهارات اخیر ضدیهودی کانیه وست شوخی می کند، خبرساز شده است.

سخنان چاپل در مورد این موضوع شامل توصیه‌های صمیمانه در مورد اینکه وست چگونه باید طوفان آتش را مدیریت می‌کرد و طعنه‌ای درباره تصمیم تولیدکننده کفش‌های کتانی آدیداس برای کنار گذاشتن خواننده رپ به عنوان شریک تجاری بود.

دین عبیدالله

اما نظراتی که او درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ارائه کرد، حتی بیشتر از نظراتی که در مورد Ye است، سزاوار توجه است. و آنها باید به عنوان زنگ بیداری برای هر کسی که فکر می کند رئیس جمهور سابق بی سر و صدا محو خواهد شد باشد.

چاپل تقریباً نیمی از مونولوگ 15 دقیقه‌ای آغازین خود را به موضوع ترامپ اختصاص داد و گفت: «من اکنون اخبار را تماشا می‌کنم و آنها پایان دوره ترامپ را اعلام می‌کنند.» او سپس کمدی تند خود را با یک حقیقت ساده ترکیب کرد که همه کسانی که آرزو دارند ترامپ از صحنه سیاسی محو شود باید بشنوند: پایگاه ترامپ به رها کردن او نزدیک نشده است.

او گفت: “من فقط با شما صادق هستم، من در اوهایو در میان سفیدپوستان فقیر زندگی می کنم.” چاپل – که در مونولوگ خود اذعان کرد که یک دموکرات است – سپس توضیحی کمدی برای اینکه چرا ترامپ توسط پیروانش تحسین می شود ارائه کرد.

او به شوخی گفت که ترامپ یک “دروغگوی صادق” است که حقیقت بدون رنگ آمیزی را در مورد سیستمی که برای کمک به ثروتمندان و قدرتمندان راه اندازی شده است، گفت. و او بازگو کرد که چگونه ترامپ در طول مناظره مبارزات انتخاباتی 2016 آشکارا اعتراف کرد: “او گفت: “من می دانم که سیستم تقلب شده است زیرا من از آن استفاده می کنم.” ”

این کمدین سپس درباره اینکه ترامپ که در آن مناظره توسط هیلاری کلینتون متهم به پرداخت مالیات شده بود، به شوخی پاسخ داد: “این باعث می شود باهوش شوم.”

چاپل به اشتراک گذاشت که برای بسیاری از آمریکایی‌های طبقه کارگر که در تلاش برای گذراندن زندگی خود هستند، «صداقت» ترامپ در افشای این موضوع که ثروتمندان و قدرتمندان از سیستمی که به نفع آنها طراحی شده است استفاده کامل می‌کنند، تنها قد او را افزایش داده است.

اکنون، ما می توانیم تمام روز بحث کنیم که چرا مردم واقعاً ترامپ را “دوست دارند”. آیا این به دلایلی بود که شاپل پیشنهاد داد؟ یا این بود که برای برخی جذابیت انحرافی در تعصب و دفاع او از ملی گرایان سفید وجود دارد؟ آیا این “مالکیت” اوست؟ کاهش مالیات او که به شدت به نفع ثروتمندان بود؟ ممکن است ترکیبی از همه آن دلایل باشد – یا دلایل کاملاً متفاوت. اما هیچ بحثی وجود ندارد که در نظرسنجی‌های انجام شده قبل از انتخابات هفته گذشته، ترامپ به مراتب بهترین گزینه جمهوری‌خواهان برای نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 بود.

نظرسنجی نیویورک تایمز/ کالج سینا در اواسط اکتبر نشان داد که 49 درصد از رای دهندگان جمهوری خواه از ترامپ به عنوان نامزد ریاست جمهوری 2024 این حزب حمایت می کنند. نزدیکترین رقیب او، فرماندار فلوریدا. ران دیسانتیس 26 درصد پشتیبانی دریافت کرد. این نظرسنجی قبل از کوتاه آمدن حزب جمهوری خواه در میان دوره ای انجام شد.

از آن زمان، بسیاری از اعضای حزب ترامپ را به خاطر عملکرد ضعیف نامزدهای جمهوری خواه در پای صندوق های رای سرزنش می کنند و خاطرنشان می کنند که نامزدهای برجسته ای که او از آنها حمایت می کند، رقابت های کلیدی و خیمه شب بازی را از دست داده اند. بارزترین ضررهای ترامپ سراسر کشور را شامل می شود، از نامزدهای مجلس سنای ایالات متحده مهمت اوز در پنسیلوانیا و بلیک مسترز در آریزونا تا انتخاب وی برای فرمانداری در ایالت های میدان نبرد مانند میشیگان و ویسکانسین.

با این حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم رای دهندگان اصلی جمهوری خواه از حمایت از ترامپ منصرف شوند، علیرغم شکست انتخاباتی هفته گذشته که او به طور کامل به خاطر آن متهم شده است. ترامپ علیرغم عملکرد ناموفق وی در واکنش به همه‌گیری کووید-19 (همانطور که نظرسنجی‌ها در سال 2020 نشان داد) و نقش او در برانگیختن جمعیتی که مسئول حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره بودند، همچنان بهترین گزینه در سال 2024 بود.

اگر پایگاه او همه اینها را نادیده گرفته باشد، تصور اینکه همه حامیانش او را تنها به این دلیل که جمهوری خواهان “موج قرمز” مورد انتظارش را دریافت نکردند، سخت است.

دلیل عمیقا نگران کننده دیگری وجود دارد که چرا حمایت ترامپ به سادگی از بین نمی رود. همانطور که روت بن غیات، مورخ و کارشناس خودکامگی در مصاحبه ای در سال 2021 توضیح داد، ترامپ یک رهبر اقتدارگرا است که پیروانی شبیه به فرقه ایجاد کرده است. او گفت که ترامپ “با تبلیغات، با فساد، با تحریک به خشونت از کتاب بازی اقتدارگرایانه پیروی کرده است.” این باعث می شود که پیوند ترامپ با حامیانش با هر چیزی که ما در سیاست آمریکا به آن عادت کرده ایم متفاوت باشد.

و در مقاله‌ای که سال گذشته برای اکونومیست نوشت، بن غیات گفت که «تا زمانی که نهادهای دموکراسی رسماً سوء رفتار را تأیید نکنند، تأثیر ترامپ از بین نخواهد رفت، مثلاً با محکومیت دادگاه». به همین دلیل است که از نظر او «برداشتن آقای بسیار مهم است. ترامپ پاسخگو است.»

اما چه کسی می داند که آیا ترامپ هرگز «مسئول خواهد شد» و اگر قرار باشد چنین شود چه تأثیری بر حامیانش خواهد داشت؟ انجام این کار ممکن است باعث شود که پیروانش محکم‌تر به او بچسبند – علی‌رغم آنچه میلیون‌ها آمریکایی، از جمله حتی برخی از مقامات جمهوری‌خواه، ممکن است بخواهند.

با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه انتظار می‌رود ترامپ این هفته نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 خود را اعلام کند، من پیش‌بینی می‌کنم که او به این زودی‌ها کنار نخواهد رفت، حتی بدون ارائه «موج قرمز» که هوادارانش به شدت به آن امیدوار بودند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما