نظر | شکست دورهمی هشداری است درباره آنچه که در راه است

خدا را شکر که کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، کمیته فرعی مجلس نمایندگان را در مورد سلاح سازی دولت فدرال ایجاد کرده است!

هفته گذشته، نیویورک تایمز در مورد یک نمونه ظالمانه از چنین تسلیحاتی، استفاده آشکار از اختیارات مجری قانون فدرال برای هدف قرار دادن دشمنان سیاسی دولت گزارش داد. البته من در مورد تحقیقات بازرس ویژه جان دورهام صحبت می کنم که قرار بود ریشه های ظاهراً فاسد تحقیقات رابرت مولر در روسیه را ریشه کن کند و به سرعت گناهانی را که دونالد ترامپ و متحدانش برای اف بی آی پیش بینی کرده بودند به تصویر بکشد.

حلقه ترامپ به دروغ اصرار داشت که تحقیقات مولر یک کار ضربه‌ای بود که از اطلاعات نادرست روسیه – از طریق پرونده استیل – برای چارچوب‌بندی ترامپ استفاده می‌کرد که همگی بخشی از توطئه‌ای بود که توسط کمپین هیلاری کلینتون تهیه شده بود. به نظر می‌رسد دورهام این تئوری توطئه ترامپیستی را پذیرفته است و برای کمک به اثبات آن، سعی کرد از اطلاعات نادرست روسیه برای دنبال کردن اردوگاه کلینتون استفاده کند. به طور خاص، او از یادداشت‌های اطلاعاتی مشکوک روسیه استفاده کرد، که تحلیل‌گران معتقد بودند حاوی دروغ‌هایی هستند، تا دادگاه را متقاعد کند که به ایمیل‌های یکی از دستیاران جورج سوروس دسترسی داشته باشد، که به عقیده او نشان‌دهنده تخلفات مرتبط با کلینتون است.

به‌طور شگفت‌انگیزی، تایمز دریافت که در حالی که بیل بار، دادستان کل ترامپ و دورهام در اروپا به دنبال شواهدی برای بی‌اعتبار کردن تحقیقات روسیه بودند، مقامات ایتالیایی به آن‌ها «سرویس بالقوه انفجاری» دادند که ترامپ را به «برخی جرایم مشکوک مالی» مرتبط می‌کرد. بار به جای تعیین یک دادستان جدید برای بررسی این جنایات مشکوک، موضوع را در تحقیقات دورهام مطرح کرد و برای اولین بار به دورهام اختیارات تعقیب کیفری داد.

سپس دادستان کل عقب نشست در حالی که رسانه ها استنباط کردند که تحقیقات جنایی باید به این معنی باشد که دورهام شواهدی از تخلف در ارتباط با روسیه گیت پیدا کرده است. بار که معمولاً در پخش علنی اخبار بی شرمانه بود، بی سر و صدا اجازه داد تا از تحقیقات درباره ترامپ برای تهمت زدن به دشمنان مورد نظر ترامپ استفاده شود. (سرنوشت آن تحقیق همچنان یک راز باقی مانده است.)

این اپیزود افتضاح نمونه ای کامل از نحوه عمل رسوایی جمهوری خواهان است. جناح راست به مخالفان خود، چه در حزب دمکرات و چه در دولت عمیق فرضی، فساد هیولایی و توطئه های مفصل نسبت می دهد. سپس، به نام مقابله به مثل، تاکتیک هایی را تقلید می کند که دشمنان خود را به استفاده از آن متهم کرده است.

به عنوان مثال، به رفتاری که منجر به اولین استیضاح ترامپ شد، نگاه کنید. ترامپ به دروغ ادعا کرد که جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور از تهدید به عدم ضمانت وام آمریکایی برای باج گیری از دولت اوکراین برای انجام خواسته های شخصی خود استفاده کرده است. ترامپ با امید به اینکه رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، دروغ هایش را اثبات کند، سعی کرد از تهدید به توقف کمک های آمریکا برای … باج گیری از دولت اوکراین برای انجام خواسته های شخصی خود استفاده کند. تقارن بین اتهامات و اتهامات متقابل، به نوبه خود، بدبینی گسترده ای را در مورد یافتن حقیقت ایجاد می کند.

مهم است که این را در نظر داشته باشید زیرا ما در شرف دیدن موارد بسیار بیشتری از آن هستیم. اکنون که مجلس نمایندگان را تحت کنترل دارند، جمهوری خواهان تحقیق درباره مخالفان سیاسی خود را در اولویت قرار داده اند. مک کارتی کمیته نظارت را که مرکزی در دستگاه تحقیق مجلس است، با افراد متعصب پرتاب کننده آتش، از جمله مارجوری تیلور گرین، پل گوسار و لورن بوبرت، جمع کرده است. علاوه بر این، همانطور که پولیتیکو در یک “راهنمای میدانی” برای تحقیقات آتی جمهوری خواهان گزارش کرده است، مک کارتی از جمهوری خواهان خواسته است که با هر کمیته مانند کمیته نظارت، یعنی همه تحقیقات، همیشه رفتار کنند.

قرار است تحقیقاتی در مورد هانتر بایدن و تحقیقاتی در مورد منشاء همه‌گیری انجام شود. به احتمال زیاد تحقیقات اف‌بی‌آی در مورد مار-آ-لاگو و نحوه رسیدگی بایدن به اسناد طبقه‌بندی شده بررسی شود. و همانطور که همکار من دیوید فایرستون در هیئت تحریریه در آخر هفته بیان کرد، “جمهوری خواهان در مجلس در حال راه اندازی یک شکار اسنایپ جدید” برای اثبات اینکه اف بی آی و سایر آژانس های اطلاعاتی “سلاح” شده اند علیه محافظه کاران.

اینها همه وعده می دهند که معادل کنگره برای تحقیق دورهمی باشد. مطمئناً، اکثر تحقیقات کنگره، اگر نگوییم همه، انگیزه‌های سیاسی دارند، اما با این وجود، تفاوتی بین تحقیقاتی وجود دارد که در مورد چیزی واقعی پیش‌بینی می‌شوند و آن‌هایی که مانند بسیاری از تحقیقات در حمله بنغازی، با هدف غوطه‌ور شدن به دنبال کثیفی و تقویت توهمات فاکس نیوز هستند. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا مداخله ترامپ در CDC را در مرحله حاد همه‌گیری بررسی کردند. جمهوریخواهان مجلس نمایندگان قصد دارند آنچه را که جیم بنکس، نماینده جمهوریخواه کنگره، دستورات “خطرناک” ارتش برای واکسن کووید نامید، بررسی کنند. ممکن است معادلی در قالب این دو تعهد وجود داشته باشد، اما نه در مبنای تجربی آنها.

باید دید که آیا رسانه های سیاسی ما از عهده انجام این تمایزات بر می آیند یا خیر. پوشش اسناد طبقه بندی شده توسط ترامپ و بایدن دلیل چندانی برای خوش بینی ندارد. بارها و بارها، روزنامه نگاران و صاحب نظران خاطرنشان کرده اند که در حالی که این دو مورد بسیار متفاوت هستند، اما وجود دارد به نظر می رسد شباهت ها، و این شباهت ها برای ترامپ خوب است. این چیزی شبیه یک پیش‌گویی خودسازنده است، زیرا با حدس و گمان درباره روایت‌های سیاسی، به ایجاد آن‌ها کمک می‌کنید.

تیتر یک مقاله پولیتیکو مربوط به سال گذشته، با اشاره به موفقیت او در تداوم ضدتاریخ تب دار جناح راست در روسیه گیت، گفت: «جان دورهام قبلاً پیروز شده است». البته او برنده نشد. او هر دو پرونده ناشی از تحقیقات خود و همچنین شهرت شریفی را که قبل از شروع آن داشت از دست داد. با این حال، کاری که او انجام داد، باعث ایجاد سردرگمی و اتلاف وقت زیادی شد. اکنون مجلس جمهوری خواه از جایی که او کارش را رها کرده است، ادامه می دهد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان