نظر | ما سوال درستی درباره بایدن نمی‌پرسیم

هیچ پایانی وجود ندارد که به آرامی – و نه چندان ملایم – از رئیس جمهور بایدن بخواهد به سن خود عمل کند و کناره گیری کند. و همه چیز برابر است، من در این احساس شریک هستم. من فکر نمی‌کنم که ما می‌خواهیم رئیس‌جمهوری دور دوم ریاست‌جمهوری خود را نزدیک‌تر از 80 سالگی به پایان برساند. اما همه چیز دیگر هرگز برابر نیست. و تفسیرهایی که صرفاً بر نقطه ضعف اصلی بایدن – سن او – تمرکز دارند، نقاط قوت فزاینده او را از دست داده اند.

یکی از دلایل تردید من برای اعلام اینکه بایدن برای نامزدی در سال 2024 خیلی پیرتر از آن باشد این است که فکر می کردم سن او در سال 2020 نیز مشکل ساز است. همه آنچه که مردم در مورد سن او می گویند در آن زمان درست بود. روی کنده ایستاده بود. کلمات و عبارات را زیر و رو می کرد. اما من می توانم استدلال کنم که مشکل در آن زمان بدتر بود.

لغزش های زبانی با چشم انداز پیری همراه بود. بایدن با محبت از روابط خود با سناتورهای جدایی طلب یاد کرد و به نظر می رسید فکر می کرد که دو حزبی بودن سال گذشته در زمان حال قابل جبران است. او ارتباط خود با باراک اوباما را هم به عنوان نیزه و هم به عنوان سپر به کار برد – این مورد در مورد نامزدی و دفاع همه منظوره او در برابر حملات بود. اما بایدن اوباما نبود و سنای دهه 1970 مدت هاست که از بین رفته است. مشکل بایدن در سال 2020، به عبارت دیگر، فقط سن او نبود. این بود که به نظر می رسید او در گذشته گیر کرده بود.

اما بایدن ثابت کرد – و همچنان ثابت می کند – کسانی مثل من در اشتباه هستند. او در انتخابات مقدماتی دموکرات ها پیروز شد، حتی اگر رأی دهندگان چهره های تازه تری برای انتخاب نداشتند. او با وجود استعدادهای برجسته دونالد ترامپ به عنوان یک کمیک توهین آمیز و یک نیروی رسانه های اجتماعی، به راحتی در انتخابات عمومی پیروز شد. رای دهندگان از بایدن به عنوان یک ارتباط دهنده کاملا راضی به نظر می رسیدند.

کمپین ها یک سرعت (طولانی) هستند. اما حکومت یک ماراتن است. سال گذشته، زمانی که دستور کار بایدن به پایان رسید، دوباره نگران قدرت او شدم. شاید یک بایدن جوانتر و پرانرژی در مدیریت روابط در سنا بهتر عمل می کرد. اما پس از آن او تعداد زیادی از لوایح عمده را تصویب کرد – قانون کاهش تورم، قانون چیپس و علم – که با توجه به محدود بودن اکثریت دموکرات‌ها در کنگره، رکورد قابل توجهی در قانونگذاری داشت. حزب او در انتخابات میان دوره ای انتظارات را زیر پا گذاشت و کمی قدرت بیشتری در سنا به دست آورد و در مجلس نمایندگان شکست خورد. سخنرانی او در مورد وضعیت اتحادیه به طور گسترده به عنوان یک موفقیت در نظر گرفته شد. برخی از ما که مدام اعلام می‌کنیم بایدن برای انجام این کار بسیار پیر است، باید آنچه را که تاکنون از دست داده‌اند و ممکن است هنوز هم گم کرده باشند، در نظر بگیریم.

بنابراین اجازه دهید امتحان کنم: اعضای حرفه من زندگی ما را بر اساس تسلط ما بر کلمات بنا کرده اند، و بنابراین ما اهمیت فصاحت را بیش از حد ارزیابی می کنیم. ما سیاستمدارانی را دوست داریم که به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار آرون سورکین دارد دیالوگ‌هایشان را به راه می‌اندازد. اما رای دهندگان بد گویی ها و جملات تکراری و افکار ناتمام و افسانه گویی های گاه به گاه را به عنوان رد صلاحیت های ما نمی بینند. رونالد ریگان این را ثابت کرد و جورج دبلیو بوش بار دیگر آن را ثابت کرد. سپس ترامپ سعی کرد همین درس را به ما بدهد و حالا بایدن نوبت خودش را می گیرد.

و سن بایدن مزایای آرامی را به همراه داشته است. یکی این که او به طرز ماهرانه ای شکاف های نسلی و جمعیتی دموکرات ها را پر کرده است. حزب دمکرات در سال‌های اخیر جوان‌تر، لیبرال‌تر، تحصیل‌کرده‌تر و آنلاین‌تر شده است. سیاست های بایدن در دوران گذشته شکل گرفت، زمانی که کارگران یقه آبی هنوز یک حوزه انتخابیه اصلی بودند و “لیبرال” اغلب یک لقب بود.

زمانی که بایدن جوان تر و مبارز تر بود، ممکن بود به دنبال غلبه بر جناح چپ حزب خود بود. در عوض، او از آنها استقبال کرد و دولتی را اداره کرد که به چیزی شبیه به ترکیب دست یافته است. بسیاری از کارکنان بایدن از جناح جوانتر و لیبرال حزب هستند. گروه اصلی مشاوران ارشد او متشکل از افراد وفادار دیرینه ای است که در همان دورانی که او ساخته شده اند.

نتیجه یک دستور کار سیاسی بوده است که نشان می دهد حزب دمکرات امروزی با سبک سیاسی ازدواج کرده است که بیشتر یک بازگشت به عقب است. اگر دموکرات‌ها استعداد سیاسی را داشته باشند، بهتر است که از اختلافات فعلی حزبشان فراتر رود، اما در غیاب این شخصیت، رهبری که بتواند آنها را از بین ببرد چیز کوچکی نیست. شاید بایدن در این لحظه تنها باشد که آن رهبر است.

سن همچنین، شاید از سر ناچاری، حس خویشتنداری را برای بایدن به ارمغان آورده است. او مانند زمانی از صدای خود لذت نمی برد. او فضا را برای دیگران – به ویژه جمهوری خواهان – می گذارد تا خود را برای رای دهندگان آشکار کنند. ما به سیاستمدارانی عادت کرده ایم که همیشه می خواهند در مرکز توجه باشند. اما این هزینه دارد. فرانسیس لی، دانشمند علوم سیاسی در پرینستون، نشان داده است که وقتی روسای جمهور مواضع قوی در مورد مسائل اتخاذ می کنند، واکنش شدیدی را نسبت به مواضعی که اتخاذ می کنند ایجاد می کنند. شاید سکوت نسبی بایدن به این دلیل باشد که دستور کار سیاسی او محبوب‌تر از او باقی مانده است و چرا فضای زیادی برای تمرکز رأی‌دهندگان روی خطرات جمهوری‌خواهان در میان دوره‌ای وجود داشت.

سپس چیزی است که بایدن در سال 2024 خواهد داشت که در سال 2020 نداشت: رکوردی از خودش. او بزرگترین سرمایه گذاری زیرساخت ها، آب و هوا، علم و فناوری را در یک نسل پشت سر گذاشته است. نرخ بیکاری 3.4 درصد است – پایین ترین سطح آن از سال 1969. تورم در حال کاهش است. (من فکر می‌کنم شانس بایدن در سال 2024 حول این خواهد بود که آیا بازار کار با کاهش تورم بیشتر از دوران او می‌چرخد.) او یک ائتلاف ثابت علیه روسیه تشکیل داده و به اوکراین کمک کرده است تا مقاومت خود را زنده نگه دارد. او خشم بی‌حساب ترامپ نسبت به چین را به مجموعه‌ای از سیاست‌ها تبدیل کرده است تا آمریکا و متحدانش را کمتر به تولیدات چینی وابسته کنند و به طور فعال پیشرفت فناوری چین را کند کنند. بایدن جوان‌تر نشده است، اما در حال حاضر و بحثی درباره آینده دارد که در سال 2020 نداشت، و اکنون هیچ دموکرات (یا جمهوری‌خواه) دیگری ندارد.

به طور معمول، ستون ها به یک نقطه قطعیت ختم می شوند. اجازه دهید در عوض به نقطه ای از عدم قطعیت پایان دهم. سن یا تصادف ممکن است فردا بایدن سقوط کند. می‌توانم بگویم که این برای هر یک از ما صادق است، و همین‌طور است، اما جداول اکچوئری در اواسط دهه 80 زندگی آدمی تیره می‌شود، و هیچ معنایی ندارد که خلاف آن را تظاهر کند. من نیز نگران این هستم که چگونه بایدن با جمهوری‌خواه جوان‌تر و قوی‌تر از ترامپ رقابت کند. اما در مبارزات انتخاباتی مجدد او در سال 2024 قدرت، هدف و ماهیتی وجود دارد که در سال 2020 وجود نداشت. و من قبلاً بایدن را دست کم گرفته بودم. سن مهم است، اما همانطور که بایدن نشان می دهد، کارهای زیادی انجام می دهد.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما