نظر | چارلز مسئول

واشنگتن – شاه چارلز تمام زندگی خود را در سایه زنانی با قدرت ستاره بیشتری قرار داده است.

اول، مادرش، ملکه. بعد، همسر اول او، دیانا. سپس، در سال‌های اخیر، مگان مارکل با جدایی‌اش از کاخ باکینگهام و مصاحبه هیجان‌انگیزش با اپرا که ادعای نژادپرستی در خانواده سلطنتی کرد.

هنگامی که زنان اطراف او در کانون توجه بودند، شاهزاده ولز چندین دهه تلاش کرد تا خود را بیابد و ثابت کند که یک زینت صرف نیست، و نگران بود که زندگی چوگان و بریدن روبان را نمی‌خواهد.

من این پویایی را از نزدیک در دیدار شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا از واشنگتن در سال 1985 دیدم، چهار سال پس از ازدواج آنها. آنها 7000 پوند چمدان آوردند.

به خاطر سپردن آن سخت است، اما در مجامع عمومی، به نظر می رسید که در آن زمان از همراهی یکدیگر لذت می بردند، با لبخند، چشمک و متلک.

چارلز جذاب بود و خود را تحقیر می کرد و با قانونگذاران و هوی پولوها در مورد همه چیز از معماری بالتیمور گرفته تا فیلم موفق تلویزیونی “Dynasty” صحبت می کرد.

او بسیار نرم بود و مردم او را با کری گرانت مقایسه کردند. حتی خبرنگاران گزنده روزنامه انگلیسی در این سفر از زاویه منفی متضرر شدند. جیمز ویتاکر، ناظر سلطنتی دیلی میرور، گفت: «فکر می‌کنم افسانه او که یک مرده است، خودش از بین رفته است.

اما با پایان یافتن دیدار، سرها به سمت دیانا چرخید. اگر خانواده سلطنتی آخرین ستارگان بزرگ فیلم صامت هستند، همانطور که برخی می گویند، اینجا گاربو بود.

دیانا به ندرت در جمع صحبت می کرد. او مجبور نبود. هنگامی که این زوج آمریکایی را در یک مرکز خرید حومه شهر تجربه کردند، او از The Look رونمایی کرد. او چانه‌اش را جمع کرد، سپس آن آبی‌های آسمانی را زیر درپوش‌های کلاه‌دار و لبه کلاه‌اش پرتاب کرد – ظاهری هم خجالتی و هم عبوس.

به نظر می رسید دایانا از توانایی خود در جلب توجه همه بدون کلام لذت می برد. به نظر می‌رسید که چارلز به خوبی از عهده آن بر می‌آید، اما من متعجب بودم که در درازمدت چگونه نتیجه می‌دهد. (نداشت.)

سنگ بنای این سفر زمانی بود که نانسی ریگان در یک شام کاخ سفید نقش مادرخوانده پری را برای سیندرلا بازی کرد. دایانا یک لباس نیمه شب مخمل آبی و یک چوکر مروارید و یاقوت کبود پوشیده بود. در حالی که شاهزاده خانم شروع به زدن انگشتانش روی میز و پاهایش روی زمین برای پخش موسیقی کرد، خانم. ریگان رهبری شریک رقص دایانا را بر عهده داشت: جان تراولتا. گروه مارین در حال تمرین “تب شب” بودند و این جفت پر زرق و برق چرخیدند. دیلی میل در بوق و کرنا کرد: «تب شنبه شب دیانا».

آقای “او یک حرکت دهنده کوچک عالی است.” تراولتا پس از آن تلفظ شد.

دیانا سرخوش بود. به نظر می رسید هیچ کس متوجه نشده بود که چارلز اوقات خوبی را سپری می کند یا خیر.

من در خانواده ای ایرلندی بزرگ شدم که با تلخی درباره ظلم بریتانیا پخته شده بود. سلطنت به نظر من یک یادگار گران قیمت است، و فکر می‌کنم شاه چارلز که سرانجام در 73 سالگی بر تخت سلطنت نشست، با حوزه‌ای مبارزه خواهد کرد که در آن مستعمرات سابق ممکن است به فکر کنار گذاشتن او به عنوان رئیس دولت باشند.

من همیشه ملکه الیزابت را به عنوان آواتار خویشاوندی و استعماری می دانستم. اما با گذشت زمان، و قربانی شدن مد شد، من شروع به تحسین خزنده برای رواقی بودن او کردم.

سپس، در سال 2011، سفر پرفراز و نشیب او به ایرلند را پوشش دادم، اولین سفر یک پادشاه بریتانیایی در یک قرن اخیر. ناگهان فهمیدم که چگونه یک حرکت کوچک سر او می تواند بیش از 800 سال خونریزی و نفرت را آرام کند.

ایرلندی ها در ابتدا بدبین بودند و نمی خواستند با آنها به عنوان سوژه رفتار شود. جری آدامز شکایت کرد که این دیدار خیلی زود بوده است. (شاید یک قرن دیگر صبر کنید.) نگهبانان ملکه نیز شک داشتند. او شدیدترین تدابیر امنیتی را در جزیره داشت.

ملکه الیزابت چگونه می‌توانست از قتل پسر عمویش لرد مونت‌باتن و نوه 14 ساله‌اش توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1979 عبور کند؟ به هر حال برخی از مقامات منتخب در ایرلند، کاپوی سابق IRA بودند.

و چگونه ایرلندی ها توانستند از وحشت یکشنبه خونین 1972 عبور کنند، زمانی که نیروهای بریتانیایی 14 غیرنظامی بی گناه را به ضرب گلوله کشتند؟

ملکه عبارتی را به زبان گالیک کامل بیان کرد و از اینکه بریتانیا چگونه ایرلند را به دردسر انداخته ابراز تاسف کرد. او گفت که هر دو طرف باید بتوانند “به گذشته تعظیم کنند اما به آن مقید نباشند.”

او از باغ یادبود، یادبود میهن پرستان ایرلندی که در جنگ برای استقلال جان باختند، با گذاشتن تاج گل و تعظیم سر بازدید کرد. او با لباس‌های خیاط‌ساز ایرلندی‌اش ادای احترام کرد: لباس مجلسی با 2091 شبدری دست‌دوز، کلاه‌هایی با پرهای سبز، سنجاق چنگ ایرلندی ساخته شده از کریستال‌های سواروسکی، خانم‌های منتظر در 50 سایه سبز.

ملکه با مرگ دایانا تمام همدلی و گرمی را که نتوانست احضار کند نشان داد. در پایان دیدار، ایرلندی ها ذوب شده بودند. آنها الیزابت را “مادر ولخرج” خود، “لیز” صدا می زدند و برخی حتی جک های یونیون را دست تکان می دادند. گارد افتخاری ایرلندی او به او لقب “Eilis A Do” را داده است که به زبان گالیک الیزابت دوم است.

زنانی که چارلز را تحت الشعاع خود قرار دادند اکنون رفته اند. ما خواهیم دید که این پادشاه جدید چه کاری می تواند انجام دهد، زیرا او جایزه خود را در قرعه کشی primogeniture جمع آوری می کند و به کانون توجهی می رود که همه متعلق به اوست.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما