نظر | 50 سال دیگر چگونه از جو بایدن یاد می شود؟

در تمام این موارد، دولت یک پرتره در ابهام است.

سی و یک تانک برای اوکراین بهتر از هیچ تانک است، حتی اگر ماه ها به میدان نبرد نرسد. پس چرا 62 تانک یا 124 تانک را اعلام نکنیم که کیف را به 300 تانکی که می گوید برای پیروزی نیاز دارد، نزدیک تر می کند؟ استدلال قدیمی مبنی بر اینکه این تانک ها فراتر از توانایی های اوکراین برای عملیات هستند، اکنون ناکارآمد است. این استدلال نیز وجود دارد که ما باید مراقب باشیم که روسیه را تحریک نکنیم: پوتین نشان داده است که با ضعف دشمنان خود تحریک شده است، نه قدرت آنها.

زمان آن فرا رسیده است که اوکراین را با تسلیحاتی که برای پیروزی سریع نیاز دارد – از جمله F-16 – و نه فقط برای زنده ماندن نامحدود، مسلح کنیم.

در مورد ایران، سیاست دولت اکنون چیست که اذعان می کند مذاکرات برای تجدید توافق هسته ای شکست خورده است؟ بایدن تاکنون عمدتاً سکوت کرده است. شاید اکنون که به نظر می رسد جنبش اعتراضی در حال عقب نشینی است، امیدوار به بازگشت به چانه زنی است. اما به احتمال زیاد او نمی تواند یک توافق قابل قبول از رژیمی بگیرد که در سال گذشته فقط به مدار روسیه نزدیک شده است. آیا طرح B وجود دارد؟

بهتر بود وجود داشته باشد. ایران که از آستانه اتمی عبور کند، همانطور که کره شمالی در دهه 1990 انجام داد، با اشاعه تسلیحات هسته ای در سایر نقاط خاورمیانه دنبال خواهد شد، نفرینی که نسل های متوالی آمریکایی ها را آزار خواهد داد. مطمئناً این میراثی نیست که بایدن می‌خواهد: منطقه‌ای که در آن چهار یا پنج قدرت هسته‌ای، مستعد تعصب مذهبی، در موازنه‌های دائمی در حال تغییر قوا به خنجر کشیده شده‌اند.

و تایوان: سال گذشته، دولت کمی بیش از یک میلیارد دلار فروش تسلیحات به تایپه را تصویب کرد، که بخش کوچکی از آنچه این جزیره برای دفاع از خود در برابر تهاجم نیاز دارد، است. هفته گذشته، ژنرال نیروی هوایی مایک مینیهان، رئیس فرماندهی تحرک هوایی، یادداشتی را برای افسران خود ارسال کرد که در آن هشداری صریح داشت: «امیدوارم اشتباه می‌کنم»، او درباره احتمال ورود ایالات متحده به جنگ با چین نوشت. قلبم به من می گوید که در سال 2025 با هم مبارزه خواهیم کرد.

اگر Minihan اشتباه نکند چه؟ آیا دولت می تواند صادقانه بگوید که به اندازه کافی کار می کند؟

در 50 سال، آنها می دانند. جمله بایدن می تواند این باشد: «او ترامپ را شکست داد و سپس پوتین، خامنه ای و شی را شکست داد». یا اینطور خواهد بود که “او ترامپ را شکست داد، اما بعد کمی اما به طرز مرگباری کوتاه آمد.” زمان نشان خواهد داد.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما