نیتیش درندرا شاستری را برای «هندو راشترا» انتقاد می کند. لالو می گوید “بابا باغشور” بینا نیست | اخبار هند

دهلی نو: نیتیش کومار، وزیر ارشد این کشور، روز سه‌شنبه به دلیل سخنان وی «بیهار آتش هندو راشترا را شعله‌ور می‌کند»، خدای خودخوانده «دیرندرا شاستری» را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که گفته‌های او «هیچ ارزشی» ندارد. شاستری، که در میان مردم به «بابا باگشوار» شهرت دارد، در اولین روز سخنرانی روحانی خود در بیهار، از هند به عنوان یک ملت هندو دفاع کرده بود.

نیتیش کومار گفت: “در بیهار، ما تضمین می کنیم که هر کس به حق خود برای عبادت آن گونه که می خواهد برسد، اما هیچ کس نباید در ایمان یکدیگر دخالت کند. اگر کسی به تنهایی چیزی می گوید، ارزشی ندارد.”

لالو پراساد یاداو، رئیس ملی RJD نیز گفت که خدایی خودخوانده درندرا شاستری بینا نیست.

رهبر کهنه کار در پاسخ به سوالی در مورد دعوت شستری از خانواده خود برای “هانومانت کاتا” در ناوباتپور، گفت: “من قبول نمی کنم که او بابا است.”

دیرندرا شاستری بر ادعای کشور هندو هندوستان تاکید می کند

دیرندرا شاستری روز سه شنبه در چهارمین روز از «هانومان کاتا» خود بر تعهد خود برای تبدیل هند به کشور هندو تاکید کرد. او همچنین ادعا کرد که با به خطر انداختن جان خود به بیهار آمده است تا مردم این ایالت را بیدار کند.

“جمعیت بیهار حدود 13 کرور است و من می خواهم از طریق این “هانومان کاتا” به شما بگویم که پس از بازگشت به خانه های مربوطه خود، باید پرچم های مذهبی لرد هانومان را نصب کنید. اگر پنج کرور از مردم بیهار این کار را انجام دهند و قرار دهند ” شستری که در یک دیدار پنج روزه از بیهار به سر می‌برد، گفت: هندوستان قبل از خروج از خانه‌هایشان به سمت تبدیل شدن به یک ملت هندو بر پیشانی‌شان خواهد رفت.

شاستری که به ندرت در 20 سالگی خود قرار دارد، سرپرستی سایت زیارتی Bageshwar Dham در مادهیا پرادش، اختصاص داده شده به لرد هانومان، را بر عهده دارد و طرفداران زیادی پیدا کرده است، عمدتاً به دلیل توانایی اعلام شده در خواندن ذهن مردم.

دادخواستی علیه دیرندرا شاستری به دلیل “آسیب رساندن” به احساسات هندو

در اوایل این ماه، دادخواستی که درندرا شاستری را متهم می کرد که به احساسات هندو آسیب رسانده و خود را تجسم لرد هانومان می داند، به دادگاهی در بیهار ارائه شد. این دادخواست توسط یک وکیل محلی سورج کومار در اول ماه مه به دادگاه دادگستری ارشد اضافی (غرب)، مظفرپور ارسال شد.

درخواست‌کننده ادعا کرد که مرد خدا در جماعتی در راجستان در 24 آوریل، ادعا کرده بود که “آواتار” لرد هانومان است، که توهین به اعتقادات مذهبی هندوها بود. درخواست کننده به دنبال محاکمه شستری بر اساس بخش های 295A، 298 و 505 IPC بود که همگی مربوط به جریحه دار کردن احساسات مذهبی است.

شاستری که خواستار تبدیل هند به «رشترای هندو» است، در پرونده‌هایی که در بسیاری از مکان‌ها ثبت شده است، به اتهام تحریک احساسات جمعی و ترویج خرافات نام‌گذاری شده است.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما