هوش مصنوعی به خطوط هوایی کمک می کند تا از تاخیر و آشفتگی جلوگیری کنند

ممکن است تابستان سختی برای پرواز باشد. به گفته اداره امنیت حمل و نقل، مسافران بیش از هر زمان دیگری به آسمان برده خواهند شد. و آب و هوا تا کنون امسال دقیقاً همکاری نکرده است.

هشدار کولاک در سن دیگو، تلاطم ناگهانی که باعث مجروح شدن 36 نفر در پرواز خطوط هوایی هاوایی به مقصد هونولولو شد، سیل 25 اینچی باران که فرودگاهی در فورت لادردیل، فلوریدا را زیر گرفت: آسمان پیش‌بینی‌کنندگان و مسافران را ناامید کرده است.

و با ادامه تغییر آب و هوا ممکن است بدتر شود. شری باخشتاین، مدیر اجرایی شرکت هواشناسی، بخشی از آی‌بی‌ام، که فناوری پیش‌بینی آب‌وهوا را تولید می‌کند، گفت: رویدادهای شدید بیشتر و خارج از هنجارهای فصلی خود اتفاق می‌افتند.

بنابراین، آیا پروازها پر از دست انداز تر و تأخیرها شایع تر می شوند؟ لازم نیست. حسگرها، ماهواره‌ها و مدل‌سازی داده‌های جدید با استفاده از هوش مصنوعی به مسافران فرصت مبارزه با آب‌وهوای نامنظم‌تر را می‌دهند.

امی مک گاورن، مدیر مؤسسه هوش مصنوعی بنیاد ملی علوم برای تحقیقات در مورد هوش مصنوعی قابل اعتماد در آب و هوا، آب و هوا و اقیانوس شناسی ساحلی در دانشگاه اوکلاهاما، گفت: صنعت سفر “به درستی پیش بینی های آب و هوای خود اهمیت می دهد زیرا آب و هوا بر همه چیز تأثیر می گذارد.”

این پیش‌بینی‌های آب و هوای بهتر بر نوعی هوش مصنوعی به نام یادگیری ماشین تکیه می‌کنند، جایی که در اصل، یک برنامه کامپیوتری می‌تواند از داده‌ها برای بهبود خود استفاده کند. در این حالت، شرکت‌ها نرم‌افزاری را ایجاد می‌کنند که از داده‌های آب و هوای تاریخی و فعلی برای پیش‌بینی استفاده می‌کند. سپس الگوریتم پیش بینی های خود را با نتایج مقایسه می کند و محاسبات خود را از آنجا تنظیم می کند. با انجام مکرر این کار، نرم افزار پیش بینی های دقیق تری را انجام می دهد.

حجم داده های وارد شده به این نوع نرم افزارها بسیار زیاد است. به عنوان مثال، سیستم مدل سازی IBM، اطلاعات 100 مدل دیگر را ادغام می کند. به آن، داده‌های باد، دما و رطوبت را از بیش از 250000 ایستگاه هواشناسی در ساختمان‌های تجاری، برج‌های تلفن همراه و خانه‌های شخصی در سراسر جهان اضافه می‌کند. علاوه بر این، گزارش‌های ماهواره‌ای و راداری از منابعی مانند سرویس ملی هواشناسی، اداره ملی اقیانوسی و جوی و اداره هوانوردی فدرال را در خود جای داده است. برخی از قدرتمندترین رایانه های جهان سپس تمام این اطلاعات را پردازش می کنند.

در اینجا نحوه همه اینها ممکن است سفرهای آینده شما را بهبود بخشد:

آسمان در حال پرتلاطم تر شدن است. بر اساس گزارش اخیر سازمان ملی هوانوردی و فضایی، “تلاطم شدید در ارتفاعات معمولی هواپیماهای کروز می تواند دو تا سه برابر بیشتر شود.”

دانستن اینکه این اختلالات در کجا هستند و چگونه از آنها اجتناب کنید “برای خطوط هوایی ماموریت بسیار مهمی است.” باخشتاین گفت.

خلبان‌ها مدت‌هاست که برخوردهای خود را با تلاطم به کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی ارسال کرده‌اند و به هواپیماهایی که از پشت سرشان وارد می‌شوند فرصتی می‌دهند تا علامت کمربند ایمنی را به موقع برای هوای ناآرام روشن کنند. اکنون، ناوگان جدیدی از ماهواره‌ها می‌تواند به آنها هشدار دهد.

Tomorrow.io، یک شرکت اطلاعاتی آب و هوا مستقر در بوستون، 19 میلیون دلار کمک مالی از نیروی هوایی ایالات متحده برای پرتاب بیش از 20 ماهواره هواشناسی دریافت کرد که با دو ماهواره تا پایان سال جاری آغاز شده و برای تکمیل در سال 2025 برنامه ریزی شده است. صورت فلکی ماهواره ها گزارش‌های هواشناسی را در سراسر جهان ارائه می‌کند و برخی از مناطقی را که در حال حاضر تحت نظارت نیستند، پوشش می‌دهد. به گفته این شرکت، سیستم هر ساعت شرایط را گزارش می‌کند، که نسبت به داده‌هایی که در حال حاضر در دسترس است، پیشرفت چشمگیری داشته است.

اطلاعات جدید آب و هوا فراتر از صنعت سفر استفاده خواهد شد. به گفته دن اسلاگن، مدیر ارشد بازاریابی شرکت، خلبانان به نوبه خود اطلاعات کامل تری در کابین خلبان خواهند داشت.

تلاطمی که باعث شد ده‌ها مجروح در هواپیمای خطوط هوایی هاوایی در دسامبر گذشته رخ دهد، ناشی از “یک طوفان رعد و برق در حال تکامل است که به اندازه کافی سریع گزارش نشده است.” مک گاورن گفت. او توضیح داد که این وضعیتی است که می توان مشاهده کرد که در حال توسعه است و سپس وقتی گزارش ها به طور مکرر ارائه می شود از آن اجتناب کرد.

FAA تخمین می زند که حدود سه چهارم تمام تاخیرهای پروازی مربوط به آب و هوا است. بارش‌های شدید، بادهای شدید، دید کم و رعد و برق همگی می‌توانند باعث به هم ریختگی مسیر آسفالت شوند، بنابراین فرودگاه‌ها راه‌های بهتری برای ردیابی آن‌ها پیدا می‌کنند.

WeatherSTEM، مستقر در فلوریدا، داده‌های آب و هوا را گزارش می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی آن‌ها را برای ارائه توصیه‌ها تجزیه و تحلیل می‌کند. اد منصوری، مدیر اجرایی این شرکت، گفت که این شرکت همچنین ایستگاه های آب و هوای هایپرمحلی کوچکی را نصب می کند که حدود 20000 دلار، یک پنجم قیمت سیستم های نسل قدیمی به فروش می رسند.

در حالی که فرودگاه ها همیشه اطلاعات دقیق آب و هوا را دریافت کرده اند، WeatherSTEM در میان مجموعه کوچکی از شرکت هایی است که از هوش مصنوعی برای دریافت این داده ها و تبدیل آن به مشاوره استفاده می کنند. برای مثال، گزارش‌های یک شبکه جهانی رعد و برق را که فعالیت الکترومغناطیسی لحظه به لحظه را نشان می‌دهد، تجزیه و تحلیل می‌کند تا راهنمایی کند که هواپیماها چه زمانی باید از فرود و برخاستن خودداری کنند و چه زمانی خدمه زمینی باید به دنبال سرپناه باشند. این نرم افزار همچنین می تواند به کاهش بسته شدن غیرضروری فرودگاه کمک کند، زیرا تجزیه و تحلیل آن از مسیر رعد و برق دقیق تر از آنچه فرودگاه ها در گذشته داشته اند است.

ایستگاه های هواشناسی این شرکت ممکن است شامل سیستم های رادار مینی داپلر باشد که بارش و حرکت آن را با جزئیات بیشتری نسبت به سیستم های استاندارد نشان می دهد. دستگاه های خورشیدی که عواملی مانند سرعت و جهت باد را کنترل می کنند. و دوربین های فیلمبرداری دیجیتال فرودگاه‌های بین‌المللی تامپا، فورت لادردیل-هالیوود بین‌المللی و فرودگاه بین‌المللی اورلاندو، در فلوریدا، همگی از ایستگاه‌های مینی هواشناسی جدید استفاده می‌کنند.

قیمت پایین‌تر، تجهیزات را در دسترس فرودگاه‌های کوچک‌تر قرار می‌دهد و به آنها امکان می‌دهد در هنگام طوفان عملکرد خود را بهبود بخشند. منصوری گفت و فرودگاه های بزرگتر ممکن است بیش از یک مینی ایستگاه نصب کنند. او گفت که از آنجایی که فرودگاه ها اغلب در مناطق وسیعی پخش می شوند، شرایط، به ویژه باد، می تواند متفاوت باشد، و این دستگاه ها را به ابزار ارزشمندی تبدیل می کند.

داده های دقیق تر و تجزیه و تحلیل پیشرفته تر به خطوط هوایی کمک می کند در هوای سرد بهتر پرواز کنند. یخ زدایی یک هواپیما گران، آلاینده و وقت گیر است، بنابراین وقتی تغییرات ناگهانی آب و هوا به این معنی است که باید دو بار انجام شود، که بر روی نتیجه، محیط زیست و پروازهای به موقع تأثیر می گذارد.

Tomorrow.io با همکاری با خطوط هوایی مانند JetBlue، داده های آب و هوا را تجزیه و تحلیل می کند تا به خدمه زمینی کمک کند تا از کارآمدترین اسپری های یخ زدایی شیمیایی استفاده کنند. برای مثال، این سیستم می تواند بر اساس سرعت تغییر دما، میزان رقیق شدن مواد شیمیایی با آب را توصیه کند. این سیستم همچنین می‌تواند به خدمه کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا به درمان شیمیایی ضخیم‌تری به نام ضد یخ نیاز است یا خیر و بهترین زمان برای استفاده از اسپری‌ها برای محدود کردن آلودگی و هزینه‌ها را تعیین کنند.

در دانشگاه اوکلاهاما، دکتر. تیم مک گاورن در حال کار بر روی استفاده از یادگیری ماشینی برای توسعه نرم‌افزاری است که هشدارهای طوفان تگرگ را 30 دقیقه یا بیشتر قبل از 10 تا 12 دقیقه فعلی ارائه می‌دهد. این می تواند به خدمه زمان بیشتری برای محافظت از هواپیماها بدهد – به ویژه در مکان هایی مانند اوکلاهما، جایی که او کار می کند. دکتر “ما توپ‌های گلف را می‌بینیم که از آسمان می‌افتند و می‌توانند آسیب واقعی وارد کنند.” مک گاورن گفت.

پروازهای به موقع بیشتر و پروازهای روان تر به احتمال زیاد تنها آغاز کار است. پیشرفت در فناوری آب و هوا، Dr. مک گاورن گفت، “دارای گلوله برفی هستند.”

سفر نیویورک تایمز را دنبال کنید ده اینستاگرام سوگند برای خبرنامه هفتگی اعزام سفر ما ثبت نام کنید برای دریافت نکات تخصصی در مورد سفر هوشمندانه و الهام بخش برای تعطیلات بعدی خود. رویای یک فرار در آینده یا فقط سفر با صندلی راحتی؟ ما را بررسی کنید 52 مکان برای رفتن در سال 2023.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه