وال استریت شرط می‌بندد که فدرال رزرو در بازی تورم با ریسک بالا بلوف می‌زند

وال استریت فکر می کند در حال بلوف زدن است.

این می تواند برای هر دوی آنها دردسر ایجاد کند.

بازارهایی که تحت تاثیر افزایش نرخ های فدرال رزرو در نیمه اول سال قرار گرفته اند، روند صعودی دارند. شاخص S&P 500 نسبت به پایین ترین حد خود در اواسط ژوئن 17 درصد افزایش یافته است. بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری ایالات متحده، که برای کمک به تعیین نرخ بدهی هایی مانند وام مسکن و وام های دانشجویی استفاده می شود، بیش از نیم درصد نسبت به اوج خود در ژوئن کاهش یافته است. حتی ارزهای دیجیتال آسیب دیده نیز جهش کرده اند.

برای بسیاری از سرمایه گذاران، این بازگشت منعکس کننده این باور است که تورم به اوج خود رسیده است و انتظار می رود که فدرال رزرو از افزایش نرخ ها به کاهش آن در سال آینده تغییر کند.

رژه مقامات فدرال رزرو تلاش کرده است تا عقب رانده شود. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس هفته گذشته گفت: «بین من و بازارها گسست وجود دارد.

انتظار اینکه فدرال رزرو در شش تا نه ماه آینده کاهش نرخ بهره را آغاز کند، واقع بینانه نیست. کشکاری گفت. او گفت که احتمال بیشتری وجود دارد که فدرال رزرو “نرخ ها را تا حدی افزایش دهد، و سپس ما آنجا خواهیم نشست تا زمانی که متقاعد شویم که تورم به خوبی در مسیر بازگشت به 2٪ است.”

اگر فدرال رزرو این مسیر را دنبال کند، بازارها احتمالاً با یک حساب دردناک مواجه خواهند شد – حسابی که می تواند بخش زیادی از روند صعودی اخیر را رها کند و آنچه را که برای سرمایه گذاران از معامله گران خرده فروشی تا صندوق های تامینی تا صندوق های بازنشستگی گسترش می دهد، گسترش دهد.

وی لی، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری جهانی در BlackRock می گوید: «ما فکر می کنیم که بازار در حال پیشروی است. شرکت

دویدن جلوتر از فدرال رزرو

هر بار که فدرال رزرو در چند دهه گذشته نرخ بهره را افزایش داده است، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده قبل از نرخ صندوق های فدرال به اوج خود رسیده است. سرمایه گذاران در مورد اینکه آیا این زمان متفاوت خواهد بود یا خیر، اختلاف نظر دارند.

نرخ بهره

زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

عقب ماندگی از اوج بازدهی اوراق

تا زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

تاخیر از اوج در

بازده اوراق قرضه به زمانی که فدرال رزرو

شروع به کاهش نرخ کرد

زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

تاخیر از اوج در

بازده اوراق قرضه به زمانی که فدرال رزرو

شروع به کاهش نرخ کرد

زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

تاخیر از اوج در

بازده اوراق قرضه تا چه زمانی است

فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

تاخیر از اوج در

بازده اوراق قرضه تا چه زمانی است

فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کرد

رشد بازارها نیز کار فدرال رزرو را سخت تر می کند. افزایش قیمت سهام و اوراق قرضه از زمان نشست ژوئن فدرال رزرو شرایط مالی را کاهش داده است. این برخلاف هدف بانک مرکزی برای کاهش هزینه ها و مهار تورم از طریق افزایش نرخ ها به اندازه کافی برای کاهش جریان پول در اقتصاد عمل می کند.

“شما باید شرایط مالی را سخت نگه دارید. مارک سامرلین، مشاور ارشد اقتصادی پرزیدنت جورج دبلیو بوش که اکنون شریک مدیریتی در شرکت مشاوره اقتصادی EvenFlow Macro است، می‌گوید.

هر گونه تصدیق فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم در حال کاهش خطرات است، باعث افزایش بیشتر بازار می شود. جیسون دراهو، رئیس بخش تخصیص دارایی قاره آمریکا در UBS Global Wealth Management گفت که این می‌تواند حتی به شرایط مالی ضعیف‌تر منجر شود و تلاش‌های بانک مرکزی برای مهار تورم را کاهش دهد.

آقای او گفت: “اکنون، شما به نوعی در حال خنثی کردن بسیاری از کارهای سختی هستید که فدرال رزرو امسال انجام داده است تا اقتصاد را کاهش دهد.” درهو گفت.

ایمان فدرال

برای درک اینکه چگونه دو طرف تا این حد از هم فاصله گرفتند، نگاه کردن به گذشته کمک می کند.

برای دهه‌ها، سرمایه‌گذاران به «افزایش فدرال رزرو» اعتقاد داشتند، این باور که وقتی بازارها به شدت سقوط می‌کنند، فدرال رزرو نرخ‌های بهره را کاهش می‌دهد، اوراق قرضه می‌خرد یا نقدینگی را در سیستم مالی افزایش می‌دهد.

این باور مربوط به دهه 1980 است. آلن گرینسپن، رئیس فدرال رزرو در جریان تحولاتی مانند سقوط دوشنبه سیاه در سال 1987، بحران مالی روسیه و متعاقب آن فروپاشی مدیریت سرمایه بلندمدت صندوق تامینی در سال 1998، و همچنین رکود دات کام در اوایل، به سرعت نرخ بهره را کاهش داد. دهه 2000 تا زمانی که آقای گرین اسپن در سال 2006 فدرال رزرو را ترک کرد، سرمایه گذاران انتظار داشتند که این فدرال رزرو همیشه برای ارائه پوشش وجود داشته باشد.

آلن گرینسپن، رئیس سابق فدرال رزرو در حال شهادت در مقابل کمیته سنا در سال 1987.


عکس:

آرشیو Bettmann/Getty Images

در بیشتر سال جاری، فدرال رزرو مورد تردید بود. بانک مرکزی در ماه مارس نرخ بهره را افزایش داد و نشان داد که با سرعتی تند برای حمله به تورم که به بالاترین حد چند دهه رسیده بود، ادامه خواهد داد. سهام ایالات متحده بدترین نیمه اول سال خود را از سال 1970 متحمل شدند. اوراق قرضه با درجه سرمایه گذاری بدترین نیمه اول خود را در تاریخ ثبت کردند.

سپس اتفاق غیرمنتظره آمد. سرمایه‌گذاران به این باور رسیدند که فدرال رزرو دوباره به کمک خواهد آمد، علی‌رغم شواهد زیادی که خلاف آن را نشان می‌دهد.

در ماه ژوئن، فدرال رزرو به افزایش 0.75 واحد درصدی نرخ بهره رای داد که بزرگترین افزایش نرخ خود از سال 1994 را نشان داد که احتمالاً خبر بدی برای بازارها بود. اما تاجران به آقا چسبیده بودند. سخنان پاول در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست. رئیس فدرال رزرو اذعان کرد که افزایش نرخ بهره “یک افزایش غیرمعمول بزرگ” است اما چیزی نیست که او انتظار داشته باشد عادی باشد.

سهام جهش کردند و S&P 500 1.5 درصد رشد کرد.

سپس در یک کنفرانس خبری در 27 ژوئیه، آقای. پاول سعی کرد تعادلی بین اظهارات عمومی قبلی خود ایجاد کند که نگرانی در مورد قدرت تورم اساسی را آشکار می کرد و همچنین پیشنهاد کرد که فدرال رزرو مشتاق نشانه هایی از بهبود است که بانک مرکزی مجبور به افزایش نرخ های بسیار بالاتر از 4٪ یا 5٪ نیست. وال استریت او را به این معنا تفسیر کرد که فدرال رزرو آماده کاهش سرعت افزایش نرخ بهره است.

S&P 500 روز را با 2.6 درصد افزایش به پایان رساند. نزدک کامپوزیت 4.1 درصد افزایش یافت و به بزرگترین رشد یک روزه خود در بیش از دو سال گذشته رسید.

معامله گران از شرط بندی بر روی تورم عقب نشینی کرده اند. نرخ سربه سر پنج ساله، نماینده ای برای جایی که معامله گران معتقدند تورم در پنج سال آینده خواهد بود، از 3.6 درصد در آوریل به حدود 2.6 درصد کاهش یافته است. داده های وزارت کار در این ماه نشان داد که تورم در ماه جولای اندکی کاهش یافته است، اما نزدیک به بالاترین سطح خود از نوامبر 1981 باقی مانده است.

برخی از تحلیلگران ارشد وال استریت در مورد مطالعه بیش از حد در مورد افزایش اخیر سهام هشدار داده اند.

جروم پاول، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو در یک کنفرانس خبری در 27 ژوئیه در واشنگتن صحبت می کند.


عکس:

جیم لو اسکالزو/Shutterstock

مایک ویلسون، استراتژیست ارشد سهام ایالات متحده و مدیر ارشد سرمایه گذاری در مورگان استنلی،

پیش‌بینی می‌کند که S&P 500 سال را در حدود 3900 به پایان می‌رساند که 8.8 درصد نسبت به زمانی که شاخص کل در روز چهارشنبه بسته شد کاهش پیدا می‌کند. در بانک آمریکا شرکت

ساویتا سوبرامانیان، رئیس بخش سهام و استراتژی کمی ایالات متحده، انتظار دارد که S&P 500 سال 2022 را حتی پایین تر به پایان برساند – در 3600، کاهش 16 درصدی نسبت به بسته شدن روز چهارشنبه.

بدبینان به این بازگشت می گویند که حتی اگر تورم به اوج خود برسد، احتمالا به اندازه کافی سریع سقوط نخواهد کرد تا فدرال رزرو به همان سرعتی که بازارها انتظار دارند حرکت کند.

معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم -شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی- در ژوئن نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.8 درصد افزایش یافت. این رقم بسیار بالاتر از هدف بانک مرکزی بود و شدیدترین افزایش از ژانویه 1982 بود. سرمایه گذاران در اواخر این ماه شاهد قرائت جولای خواهند بود.

خانم خانم گفت: «بازار همچنان کاهش قیمت‌های تهاجمی‌تری نسبت به آنچه ما فکر می‌کنیم ضمانت می‌کند، در نظر می‌گیرد. لی، از بلک راک. ما می‌بینیم که فدرال‌رزرو در نهایت سیاست‌های خود را تغییر می‌دهد، اما نه به اندازه‌ای که بازار انتظار دارد.»

چالشی که برای هر دو طرف وجود دارد این است که به نظر نمی رسد فدرال رزرو به توانایی خود در پیش بینی دقیق تورم اعتماد داشته باشد، که پیش بینی زمان توقف افزایش نرخ ها توسط بانک مرکزی را دشوار می کند.

او گفت: «ما اکنون بهتر می‌دانیم که چقدر از تورم درک می‌کنیم. پاول در نشستی که توسط بانک مرکزی اروپا در ماه ژوئن برگزار شد، گفت.

اقتصاددانان خارج از فدرال رزرو در مورد اینکه چگونه بانک مرکزی باید به شدت به تورم حمله کند، اختلاف نظر دارند. یکی از اردوگاه‌ها می‌گوید حتی اگر در 12 ماه آینده کاهش یابد، احتمالاً در 4 درصد یا بالاتر خواهد بود، سطحی که اکثر مقامات فدرال رزرو آن را به‌طور غیرقابل قبولی بالا می‌دانند. این امر باعث می‌شود بانک مرکزی نتواند نرخ‌ها را به سطوحی که در سال‌های اخیر به بازارها دامن زده است، کاهش دهد.

برخی از این اقتصاددانان گمان می‌کنند که فدرال رزرو در مورد میزان بالا بودن نرخ بهره برای کاهش تورم به 2 درصد اظهار نظر نمی‌کند.

یک اردوگاه دیگر هشدار می دهد که فدرال رزرو که از انتظار طولانی برای عقب نشینی از حمایت خود از اقتصاد پررونق در سال گذشته خجالت می کشد، با تشدید بیش از حد این خطا را تشدید خواهد کرد. این اقتصاددانان بر این باورند که افزایش کنونی تورم نتیجه شوک های جهانی است نه گرم شدن بیش از حد بازار کار ایالات متحده، که برای کاهش تورم نیاز به رکود بسیار عمیق تری دارد.

بازارها با افزایش قیمت سرمایه گذاران در یک فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده و پایان اوج تورم افزایش یافته اند. اما در صورت ادامه تضعیف دلار، همه اینها می تواند تهدید شود. Dion Rabouin از WSJ توضیح می دهد. تصویر: دیوید نیش

“جانور غیر قابل پیش بینی”

اعتماد سرمایه گذاران به فدرال رزرو در سال های اخیر تقویت شده است. بازارها در سال 2018 سقوط کردند زیرا بانک مرکزی نرخ های بهره را چهار بار افزایش داد و سرمایه گذاران از پایان ظاهری سیاست های بانک مرکزی با پول آسان نگران بودند. از آنجایی که بانک مرکزی افزایش نرخ خود را متوقف کرد و سپس در سال بعد به کاهش نرخ روی آورد، سهام دوباره بالا رفت.

آنها در مارس 2020 پس از همه‌گیری کووید-19 که اقتصادهای سراسر جهان را تعطیل کرد، دوباره سقوط کردند. آنها در طول ماه به کف خود رسیدند و پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش داد و برنامه خرید اوراق قرضه خود را دوباره راه اندازی کرد، افزایش یافت.

«این واقعیت که فدرال رزرو امروز بسیار جنگ‌طلب است، به این معنا نیست که آنها نمی‌توانند در عرض چند ماه دست از کار بکشند. این اتفاق بارها و بارها رخ داده است.»

با این حال، در موارد اخیر که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش داد، بانک مرکزی برای بالا بردن نرخ تورم به هدف 2 درصدی خود با مشکل مواجه بود. سرمایه گذاران و مقامات فدرال رزرو در نهایت به همان ریسک رشد واکنش نشان دادند. با افزایش تورم، دیگر اینطور نیست.

اگر فدرال‌رزرو برنامه‌های خود را محکم نگه دارد، بازارها در شرایط سختی قرار خواهند گرفت. در اوایل سال جاری، گروه گلدمن ساکس شرکت

تحقیقات نشان داد که بازار سهام در 17 مورد به سال 1950 حداقل 15 درصد سقوط کرده است. در 11 مورد از این موارد، بازار تنها در زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش سیاست های پولی کرد، به پایین ترین حد خود رسید.

آقای. پاولسن معتقد است که افزایش بیشتر نرخ بهره ضعیف شده است. اما او اذعان کرد که تلاش برای پیش‌بینی چگونگی واکنش فدرال رزرو به تورم در ماه‌های آینده تقریبا غیرممکن است.

او گفت: «واقعیت این است که در حال حاضر، بازار از قرار دادن فدرال رزرو لذت می برد. “همه ما با یک جانور بسیار غیرقابل پیش بینی روبرو هستیم.”

بنویسید Akane Otani در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما
ما با استفاده از فناوری هوش مصنوعی محتوا را برای این سایت تهیه می‌کنیم و از نظر محتوایی هیچ مسئولیتی نمی‌پذیریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.