ورقه یخی کمیاب در خلیج تاهو تشکیل می شود

در ماه مارس، پرندگان معمولاً در خلیج امرالد، کالیفرنیا ظاهر می‌شوند، زیرا روزها طولانی‌تر می‌شوند و دما بالا می‌رود و برف‌هایی را که نهرها را تغذیه می‌کند، آب می‌کند – اولین نشانه‌های وسوسه‌انگیز بهار. اما در این ماه، خلیج، در سواحل غربی دریاچه تاهو، در عوض سرد، تیره و ساکت بوده است.

در واقع یخ زد.

به گفته پارک های ایالتی کالیفرنیا، ممکن است این اولین بار در سه دهه گذشته باشد که خلیج تا این حد یخ زده است. کیتلن جکسون، که در بخش ارتباطات برای این بخش کار می‌کند و هفته گذشته برای رسیدن به لبه ورودی، از دامنه‌های پوشیده از برف پایین آمد، گفت: به نظر می‌رسد آخرین بار در اوایل دهه 1990 بوده است.

امسال در منطقه دریاچه تاهو بسیار سرد بوده است و طوفان های زمستانی همراه با برف سنگین جاده ها و پیست های اسکی را بسته اند. دماهای تلخ خلیج را به اندازه ای خنک کرد که عمدتاً خلیج زمرد منجمد شد.

ام‌اس. جکسون، 33 ساله، گفت که تحت تأثیر تصویری قرار گرفته است که در Reddit دیده بود که نشان می داد یخ در بسیاری از خلیج گسترش یافته است. اگرچه آب که بیش از 1500 هکتار وسعت دارد، اغلب در امتداد خط ساحلی یخ می زند، اما به ندرت اتفاق می افتد که مقدار زیادی از آن یخ بزند.

خانم “من می دانستم که این اتفاق واقعاً خاصی است که در حال رخ دادن است.” جکسون گفت. “می خواستم خودم نگاهی به آن بیندازم.”

در 9 مارس، خانم. جکسون و همسرش که هر دو مشتاق اسکی‌بازان روستایی بودند، بیل‌ها، کاوشگرها و چراغ‌های دریایی‌شان را جمع کردند و از کوه پوشیده از برف به سمت پایین حرکت کردند. چیزی که او دید نفس گیر بود: یک صفحه یخی که تقریباً کل ورودی را پوشانده بود. او افزود: “من دره را دیدم که پوشیده از پا، روی پا، روی پا از برف بود.” “مثل اینکه قبلاً آن را ندیده بودم.”

ام‌اس. جکسون، که وظیفه‌اش ایجاد ارتباط بین بازدیدکنندگان با زیبایی خیره‌کننده مناظر کالیفرنیا است، گفت که وقتی در ساحل ایستاده بود، احساس می‌کرد – اگر به طور خلاصه – با تاریخ زمین‌شناسی مخالفت کند. خلیج زمرد زمانی در دوران پلیستوسن شکل گرفت که از 1.8 میلیون تا 11500 سال پیش طول کشید، زمانی که یخچال‌ها صخره‌های اطراف را پودر کردند و فرورفتگی ایجاد کردند. خانم “این صفحه نازک یخی بر فراز خلیج، نزدیک ترین چیزی است که من تا به حال به تجربه چنین یخچال هایی می رسم.” جکسون گفت. “جادویی بود.”

میچ اوبراین، مربی 22 ساله اسکی که این عکس را برای ردیت ارسال کرد، گفت که اگرچه او تا آب نرفته بود، اما او نیز متاثر شده بود و تقریباً اشک می ریخت. آقای «فکر می‌کردم بدون اینکه آن را ببینم می‌میرم». اوبرایان گفت. “من خیلی متحیر شدم.”

به گفته خانم، آخرین باری که Emerald Bay یخ زده است حدود سه دهه پیش بود. جفری شلادو گفت: تحقیقات جکسون و بریده‌های روزنامه، که یخ زدگی خلیج را در سال‌های 1993 و 1989 توصیف می‌کند. مدیر مرکز تحقیقات محیطی تاهو در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس.

اما، او افزود: “این واقعا غیرعادی است.”

برای یخ زدن یک بدنه آب، کل ستون آب، از بالا به پایین، باید به حدود 39 درجه برسد. خلیج زمرد، که حدود 220 فوت عمق دارد، “به آن دمای جادویی رسیده است.” شلادو گفت. اما دریاچه تاهو که در عمیق ترین نقطه خود 1645 فوت است، هرگز به دلیل عمق آن به طور کامل یخ زده است.

بنجامین کارتا، که خانواده‌اش فایرساید لج، در حدود پنج مایلی جنوب شرقی خلیج امرالد را اداره می‌کنند، می‌گوید که اکثر مردم محلی آنقدر مشغول مقابله با طوفان‌های بی‌امان بودند که فرصت کمی برای تحسین این اتفاق عجیب داشتند. او گفت: «این زمستان همه را فرسوده کرده است. “اینجا دیوانه است.”

در حال حاضر برف جاده منتهی به خلیج زمرد را بسته است. ام‌اس. جکسون، کارمند بخش پارک، هشدار داد که یخ قطعاً برای راه رفتن یا اسکیت سواری امن نیست. او تخمین زد که هفته گذشته، ضخامت آن در برخی نقاط حداکثر چند اینچ بود.

او افزود: “من حدس می زنم که تا به حال ذوب شده است.”

کیتی بنت تحقیقات انجام داد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما