چگونه آیووا فصل عالی کارولینای جنوبی را به پایان رساند

دالاس – با افزایش 42 پیروزی متوالی در دو فصل، مربی داون استالی اذعان کرد که اگرچه کارولینای جنوبی فشاری را احساس نمی کرد، اما دقیقاً وزن انتظارات را احساس کرد زیرا به دنبال دومین قهرمانی متوالی بسکتبال زنان در NCAA بود.

استالی گفت که بدون شکست در 36 بازی اول این فصل، در دوران برابری رو به رشد “بسیار سخت” بود.

استالی گفت: “شما باید بالاتر از بقیه باشید زیرا هر بار که روی زمین قدم می گذارید بهترین تلاش همه را به دست می آورید.” “و شما نمی توانید هیچ لغزشی داشته باشید.”

کارولینای جنوبی در طول این مسابقات NCAA هرگز در لحظات استرس زا وحشت نکرد. اما نزدیک به پایان نیمه نهایی ملی روز جمعه مقابل آیووا، گیم کوکس مقاوم در فاصله 1 امتیازی و کمی بیش از چهار دقیقه مانده به تساوی دست یافتند، سپس با سه برگردان متوالی دچار شکست شدند. و زمانی که کیتلین کلارک، ستاره هاوکیز، تلاش 3 امتیازی را در 21 ثانیه باقیمانده از دست داد، این آیووا بود، نه کارولینای جنوبی با ریباندهای بلندقامت، که با برتری 2 امتیازی توپ را تثبیت کرد.

وقتی زنگ پیروزی خیره کننده 77-73 هاوکیز به صدا در آمد، آلیا بوستون مهاجم، سنگ بنای موفقیت کارولینای جنوبی و بازیکن ملی سال در فصل 2021-2022 گفت: “این فقط پایان یک دوران بود. “

تنها برای سومین بار از زمان آغاز مسابقات NCAA زنان در سال 1982، بازی قهرمانی یکشنبه بین آیووا و ایالت لوئیزیانا به عنوان یک شماره حضور نخواهد داشت. 1 دانه.

مرکز خطوط هوایی آمریکا که جمعه شب با جمعیتی 19288 نفری پرفروش شد، به سرعت به مکانی تبدیل شد که اتفاقات غیرمنتظره در فینال فینال زنان در آن به فراموش نشدنی تبدیل شد.

در همان زمین، مورگان ویلیام از ایالت می سی سی پی، گارد پوینت گارد 5 فوتی 5 اینچی معروف به Itty-Bitty، به 111 بازی برد کانکتیکات با یک شوت در وقت اضافه در نیمه نهایی ملی 2017 پایان داد. (دو روز بعد، کارولینای جنوبی اولین عنوان خود را در آنجا کسب کرد).

روز جمعه، این کلارک بود که 41 امتیاز، 8 پاس منجر به گل، 6 ریباند و یک تریپل دابل اعتماد به نفس به عنوان بهترین بازیکن ملی سال به دست آورد. او پنج 3 امتیازی زد. سرش را پایین انداخت و آرنج بیرون آورد و به سمت سبد رفت. او با پاس‌های تیز روی پیک اند رول، دفاع کارولینای جنوبی را تا حد آسیب‌پذیری کشاند. او به هاوکیز کمک کرد تا خط دفاع را جمع کنند و بوستون را در پست پایین خفه کنند.

سپس کلارک ساعت را دریبل زد، توپ را به هوا پرت کرد، بازویش را بالا برد و دستش را جلوی گوشش گرفت، و هواداران آیووا را تشویق کرد تا یک قهرمان دیگر از تخت سقوط کند. با بالا آمدن توپ، بازی زنان نیز افزایش یافت و به نظر می‌رسید که دوباره در مسیری امیدوارکننده و مطمئن حرکت کند.

لیزا بلادر، مربی آیووا، درباره کلارک گفت: “من فکر می کنم او خارق العاده ترین بسکتبالیست آمریکاست.” «فقط فکر نمی‌کنم کسی مثل او از بسیاری جهات وجود داشته باشد. نه تنها گلزنی، بلکه پاس دادن توپ، کنترل توپ. او امشب تقریباً تمام مدت توپ را در دست داشت. سپس این ذهنیت اوست، این چیزی است که خیلی خاص است. او خودش را باور دارد. او به هم تیمی هایش اعتقاد دارد. او خیلی اعتماد به نفس دارد، اما کارش را انجام داد تا شایستگی این اعتماد را داشته باشد.»

کارولینای جنوبی در شکست به همان اندازه که در پیروزی بود مهربان بود.

استالی درباره کلارک گفت: «او همه چیزهایی بود که در فیلم دیدیم.

اما استالی و بوستون همچنین خاطرنشان کردند که تیم عمدتاً سیاه‌پوست آنها در این فصل با دو حریف بازی می‌کردند – تیم‌های رقیب و شهرت Gamecocks به عنوان قلدر.

گاهی اوقات این زبان در رسانه های اجتماعی به نژادپرستی منحرف می شود، جایی که بازیکنان کارولینای جنوبی را زندانی و اوباش می نامیدند. در حقیقت، Gamecocks از مزایای خود در ارتفاع و عمق برای بازی در چارچوب قوانین استفاده کردند، نه برای واژگون کردن آنها.

گاهی اوقات، اظهارات ناشیانه در مورد کارولینای جنوبی حتی به مربیان حریف هم می رسید. قبل از نیمه نهایی جمعه، بلودر به نظر می رسید در یک کنفرانس مطبوعاتی با توصیفی که شخصی برای او گفته بود موافق بود که تلاش برای محدود کردن ریباند حریصانه کارولینای جنوبی شبیه “رفتن به یک دعوا” است.

استالی پس از بازی به این شخصیت پردازی اعتراض کرد و گفت: «ما جنگجویان بار نیستیم. ما اراذل نیستیم ما میمون نیستیم ما مبارز خیابانی نیستیم این تیم نشان می دهد که چگونه باید به بسکتبال در زمین و خارج از زمین نزدیک شوید. من فکر می کنم که گاهی اوقات به بازی وارد می شود. و درد دارد.»

روز جمعه، بوستون با دو خطا در کوارتر اول ناامید شد که او را مجبور به نیمکت نشینی تا پایان نیمه کرد. پس از آن، او گفت که با تیم های حریف، “همیشه دستور کار ما این است که اینقدر فیزیکی باشیم. ما می توانیم تهاجم را تحمل کنیم. بنابراین فکر می‌کنم که این موضوع خیلی رها شده بود.»

استالی گفت این یکی از دلایلی است که او بوستون را تشویق می کند تا آخرین فصل واجد شرایط بودن کالج خود را رها کند و به WNBA برود، جایی که او احتمالاً شماره اول خواهد بود. 1 پیش نویس انتخاب می شود و با دفاع های فشرده کمتری مواجه می شود.

استالی در مورد بوستون گفت: “در مقابل او دفاع هایی وجود دارد که به او اجازه نمی دهد بازی خود را انجام دهد.” “مسئول کردن این کار سخت است. پس بهش میگم بره او عالی است. او آماده است تا پوشش تکی را ببیند.”

روز شنبه، بوستون اعلام کرد که قصد دارد به صورت حرفه ای بازی کند و وارد درافت WNBA شود. “من واقعاً در حالی که بهترین تصمیم زندگی ام را می گیرم نفسم می بندد.” او در توییتر گفت.

علیرغم پایان زودهنگام روز جمعه در فصل کارولینای جنوبی، مشخص شده است که استالی با مربیگری و صدایش برای برابری نژادی و جنسیتی چقدر بر بسکتبال کالج تأثیرگذار بوده است. کارولینای جنوبی فوراً پرچم سوم قهرمانی را نصب نخواهد کرد، اما شاید مهمتر از آن، مجسمه استالی – یک زن سیاهپوست – در سراسر خیابان ساختمان ایالتی کارولینای جنوبی برنامه ریزی شده است که پرچم نبرد کنفدراسیون برای دهه ها تا سال 2015 بر روی زمین آن برافراشته است.

قاضی کلیفتون نیومن، که در ریاست دادگاه اخیر قتل الکس مرداگ توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد و به طور منظم در بازی‌های کارولینای جنوبی شرکت می‌کرد، گفت که مجسمه‌ای در آن مکان «بنای یادبود» خواهد بود. او در مصاحبه‌ای گفت، در میان چیزهای دیگر، از تغییراتی که در کارولینای جنوبی و دیگر ایالت‌های جنوبی با تاریخچه عدم تحمل نژادی رخ داده است، این امر تأییدی است.

قاضی نیومن گفت: “این چیزی نیست که کسی باید اجازه دهد تا در آرزوهای شما یا توانایی شما برای رسیدن به آن محدودیت ایجاد کند.”

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما