چگونه ایلان ماسک تجربه توییتر را تغییر می دهد

ایلان ماسک اعلام کرده است که می‌خواهد توییتر را به یک اپلیکیشن فراگیر تبدیل کند که مردم می‌توانند از آن برای پرداخت‌ها، اخبار و سفارش‌های غذا استفاده کنند.

“خرید توییتر یک تسریع کننده برای ایجاد X، برنامه همه چیز است.” مشک ارسال شده در ماه اکتبر، چند هفته قبل از تکمیل خرید 44 میلیارد دلاری این شبکه اجتماعی. او بعداً گفت که توییتر می تواند مانند WeChat باشد، برنامه محبوب چینی که ترکیبی از رسانه های اجتماعی، پیام های فوری و خدمات پرداخت است.

اما نزدیک به شش ماه بعد آقای. ماسک توئیتر را تصاحب کرد، جاه طلبی های او برای این پلتفرم عمدتاً همین جاه طلبی ها باقی مانده است.

اگرچه این میلیاردر ده ها ترفند در توییتر انجام داده است، اما تا حد زیادی زیبایی بوده است. جین منچون وانگ، مهندس نرم افزار مستقلی که برنامه های اجتماعی را مطالعه می کند، گفت: تغییرات او بیشتر بر ظاهر پلتفرم تأثیر گذاشته است. این به‌روزرسانی‌ها شامل اضافه کردن نمادها و معیارهای بیشتری است که با توییت‌ها نمایش داده می‌شوند، اما عناصر اصلی توییتر – تبدیل آن به مکانی برای اشتراک‌گذاری سریع اخبار و بحث در مورد رویدادهای زنده – تغییر نکرده است.

با این حال، تجربیات کاربران در حال تغییر است. این به این دلیل است که انواع توییت هایی که آنها می بینند تحت تأثیر آقای Mr. تنظیمات پشت صحنه ماسک. او الگوریتمی را که تعیین می‌کند کدام پست‌ها بیشتر دیده می‌شود دستکاری کرده است، قوانین تعدیل محتوا را که انواع خاصی از توییت‌ها را ممنوع می‌کند، کنار گذاشته و فرآیند تأیید هویت کاربران را تغییر داده است.

نتیجه یک توییتر است که شبیه همیشه به نظر می رسد، اما در توییت هایی که ظاهر و دیده می شوند، پیچیده تر و کمتر قابل پیش بینی است. کاربران گفتند. در برخی موارد، این باعث سردرگمی شده است. حتی کارمندان توییتر نیز ابراز ناامیدی کرده اند.

ماه گذشته، آندریا کانوی، طراح توییتر، ارسال شده در مورد تغییرات طراحی، گفت: «می دانیم که از آن متنفری. ما هم از آن متنفریم. ما در حال کار روی این هستیم که آن را کمتر مکش کنیم.» او اضافه کرد که این تغییرات در نهایت می تواند توییتر را “کاملاً غیرقابل استفاده” کند.

آقای. ماسک به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بنابراین در حال حاضر چه چیزی در توییتر متفاوت به نظر می رسد، و تغییرات زیربنای این ترفندها چیست؟

بارزترین تفاوت، فید خبری توییتر است، جریان پست هایی که مردم هنگام باز کردن برنامه مشاهده می کنند. Newsfeeds قبلاً به عنوان یک جریان منفرد از پست‌ها ظاهر می‌شد و توییت‌هایی را فقط از حساب‌هایی که کاربر دنبال می‌کرد نمایش می‌داد.

آقای. ماسک فید خبری را به دو قسمت تقسیم کرده است. اکنون وقتی کاربران برنامه توییتر را باز می‌کنند، یک فید «For You» با الگوریتمی می‌بینند که از یک ویژگی محبوب در TikTok و یک برگه «دنبال کردن» تقلید می‌کند.

فید خبری “For You” شامل تغییراتی است که Mr. ماسک الگوریتم توصیه‌های توییتر را ایجاد کرده است، توییت‌های بیشتری را از افرادی که کاربر دنبال نمی‌کند و موضوعات و علایق جدیدی را پیشنهاد می‌کند. این همچنین به این معنی است که کاربران ممکن است پست‌هایی را از انواع تولیدکنندگان محتوا ببینند که ممکن است به آنها علاقه نداشته باشند. در یک نقطه در ماه فوریه، این الگوریتم فید کاربران را با توییت‌هایی از Mr. مشک.

در اینجا چگونه ممکن است فید خبری “برای شما” یک کاربر به نظر برسد، با نمونه ای از توییت از حساب کاربری که کاربر آن را دنبال نمی کند و الگوریتم پیشنهاد می کند. برای اینکه کاربران فقط پست‌های افرادی را که دنبال می‌کنند ببینند، باید به برگه «دنبال کردن» بروید.

آقای. ماسک همچنین توییتر را با اضافه کردن سیل علامت‌های رنگی تغییر داده است، که تغییرات عمیق‌تری در نحوه تأیید هویت سازمان‌ها، دولت‌ها، افراد برجسته و سایر حساب‌های رسمی توسط پلتفرم ایجاد کرده است.

توییتر قبلاً برای کاربرانی که «تایید شده» بودند، علامت‌های سفید و آبی ارائه می‌کرد، نوعی نشان برای کسانی که هویت خود را ثابت کرده بودند و معمولاً شخصیت‌های عمومی بودند، مانند سیاستمداران و افراد مشهور. علامت های چک رایگان بود.

آقای. ماسک شروع به دریافت هزینه ماهانه 8 دلاری از کاربران در ازای یک علامت چک کرده است و چک مارک های رایگان از این ماه ناپدید می شوند. او اساساً طرفدار پرداخت‌های مشترکان است، و از این ایده که علامت چک به معنای قابل توجه بودن یک حساب است، فاصله می‌گیرد.

اکنون علامت های چک زرد نشان دهنده حساب های شرکتی است، در حالی که علامت های چک خاکستری نشان دهنده حساب های مقامات دولتی است. شرکت‌ها همچنین می‌توانند لوگوی خود را به حساب‌های کارمندان اضافه کنند و اشتغال آنها را تأیید کنند. افرادی که پرداخت می کنند علامت چک آبی و سفید را دریافت می کنند.

کسانی که برای علامت‌های چک پول پرداخت کرده‌اند، توسط الگوریتم توصیه توییتر تقویت می‌شوند و واجد شرایط ظاهر شدن در فیدهای خبری «برای شما» مردم خواهند بود. مشک گفت ماه گذشته. او افزود که این امر باعث می‌شود حساب‌های هرزنامه نتوانند با الگوریتم بازی کنند و به بالای فیدهای خبری “For You” برسند.

در بیشتر تاریخ توییتر، کاربران فقط می‌توانستند یک پست را لایک کنند، ریتوییت کنند یا به آن پاسخ دهند. سپس تعداد پاسخ‌ها، لایک‌ها و ریتوییت‌ها در انتهای یک توییت نشان داده می‌شود.

زیر نظر آقای ماسک، اکنون هر توییتی معیارهای بیشتری را ضمیمه کرده است. او آماری را اضافه کرده است که نشان می دهد یک پست چند بار مشاهده شده است و می گوید تعداد کل بازدیدها می تواند محبوبیت یک پیام را بهتر از کل لایک یا بازتوییت آن نشان دهد. توییتر همچنین تعداد دفعاتی که یک توییت بوکمارک شده و ذخیره می‌شود، اضافه کرده است.

این بدان معناست که اکنون هر توییت تعداد پاسخ‌ها، لایک‌ها، ریتوییت‌ها، نشانک‌ها و بازدیدها به آن اضافه شده است. در اینجا نمونه‌ای از نحوه ظاهر توییت‌ها در قبل، زمانی که تعداد کمتری وجود داشت و بعد از آن، با معیارهای بیشتر نشان داده شده است.

مجموع همه این حرکات به چه معناست؟ برخی از کاربران و کارمندان توییتر گفتند لزوماً روانترین تجربه نیست.

کریس مسینا که به عنوان مخترع این هشتگ شناخته می شود، گفت: «توئیتر به گروه «عموی دیوانه» متمایل شده است و افزود که اکنون توییت های توصیه شده را می بیند که با علایق او همخوانی ندارد. از نظر محصول، به طور کلی فکر می‌کنم کیفیت واقعاً کاهش یافته است.»

تولید اضافی توسط Jeanne Noonan DelMundo.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما