چگونه پاتریک ماهومز در نیمه سوپربول هم تیمی هایش را به آتش کشید

فینیکس – درست قبل از نیمه اول سوپربول یکشنبه بود، و کانزاس سیتی با نتیجه 21 بر 14 از فیلادلفیا عقب افتاد، زمانی که تی جی ادواردز، مدافع خط تیم ایگلز، پاتریک ماهومس، کوارتربک چیفز را تعقیب کرد و روی مچ پایش که از قبل حساس بود، فرود آمد.

ماهومس زحمت کشید تا بلند شود. وقتی این کار را انجام داد، سرش را با حالتی عبوس به عقب خم کرد و سپس با حرص به سمت خط کناری پرید. مربی او، اندی رید، به چاد هن، چاد هن، به پشتیبان ماهومس، گفت که شروع به گرم کردن کند.

در نیمه، ماهومس می خواست قبل از درمان با هم تیمی هایش صحبت کند. او از این که چقدر مطیع هستند خوشحال نبود و در یک سخنرانی آتشین به آنها گفت که انرژی خود را جمع کنند و خودشان باشند.

مچ پا را احساس می کنید؟

ماهومس دوشنبه گفت: «ما نوار جدیدی را روی آن قرار دادیم و حرکتی انجام دادیم تا کمی تحرک در آن ایجاد شود. “این چیزی بود که من قرار بود از طریق آن بازی کنم.”

چهار هفته پیش در مقابل جکسونویل، ماهومز دچار پیچ خوردگی مچ پا شد که او را برای عکسبرداری به رختکن فرستاد. رید تمایلی به بازگرداندن او به بازی نداشت. ماهومس به هر حال بازگشت و به کانزاس سیتی کمک کرد تا به پیروزی برسد، اما او به وضوح در برابر سینسیناتی بنگالز در بازی قهرمانی AFC دچار مشکل شد.

این بار، رید تصمیم گرفت که با مدافع خود بحث نکند.

رید گفت: او در رختکن بزرگ شد. او بزرگان را دیده است و تلاش می کند تا بهترین باشد. بدون اینکه چیزی بگوید، روش کار او همین است. او می خواهد بهترین بازیکن تاریخ باشد. این کاری است که او می‌خواهد انجام دهد و این راهی است که او در کارش پیش می‌رود.»

رید قدردانی کرد که ماهومس برای نیمه دوم هدفمند به میدان رفت و 13 از 14 پاس را برای 93 یارد و دو تاچ داون در یک پیروزی 38-35 در سوپربول انجام داد. اما او گفت که بازی او به تنهایی چیزی نبود که او را به یک مدافع عالی تبدیل کرد.

رید می‌گوید: «وقتی زمان آن می‌رسد که بچه‌های اطراف او بازی خود را بالا ببرند، او در این زمینه به آنها کمک می‌کند. مدافعان بزرگ همه اطرافیان او را بهتر می کنند، از جمله سرمربی، بنابراین او کار بسیار خوبی انجام داده است.

فکر کنید که ویلیس رید در بازی 7 فینال NBA در سال 1970 با وجود پاره شدن عضله در ران راستش، آن را سفت کرد. یا مایکل جردن در بازی 5 فینال 1997 که به دلیل آنفولانزا پژمرده شد اما همچنان 38 امتیاز کسب کرد تا یوتا جاز را شکست دهد.

عملکرد ماهومس روی یک مچ پای حساس در طول بازی‌های پلی‌آف شاید تاثیرگذارتر از آمار زرق و برق‌آمیزی باشد که او در پنج سال اول حضورش در شروع بازی به دست آورده است.

او تنها با 27 سال سن، دو سوپر بول را برد و در هر دو عنوان با ارزش ترین بازیکن انتخاب شد. ماهومس برای دومین بار در این فصل به عنوان MVP NFL انتخاب شد. او سه بار All-Pro بوده و برای پنج Pro Bowls انتخاب شده است. او دو بار در تاچ داون لیگ را رهبری کرد و رکورد 5614 پاس، راش و دریافت یارد در یک فصل را به نام خود ثبت کرد.

«MV-Pat»، تراویس کلس، یکی از اهداف مورد علاقه‌اش، او را با دلیل موجه تاجگذاری کرده است: «او بهترین کاری است که تا به حال این کار را انجام می‌دهد، در حالی که همه چیز گفته شده و انجام شده است و در حال حاضر بهترین است. “

ماهومز در واقع در یک رختکن بزرگ شد و در طول 11 سال فعالیت حرفه ای خود به عنوان یک توپچی، پدرش پت را در باشگاه های لیگ برتر بیسبال زیر سایه داشت. او یک موش بدنسازی است که پویایی جامعه ورزشکاران را درک می کند و می داند که شیمی تفاوت بین خوب و عالی است.

بلافاصله پس از بازگشت به رختکن پس از پیروزی، ماهومس که هنوز در بالش بود، نزدیک به 10 دقیقه را صرف دست دادن و در آغوش گرفتن تک تک هم تیمی ها و مربیان کرد.

او در نیمه اول بیشتر ناامید بود تا عصبانی از هم تیمی هایش – ایگلز در نیمه اول توپ را به طور موثری از دستان او دور نگه داشت و بیش از 21 دقیقه یا دو سوم ساعت را به گل انداخت.

ماهومس گفت: “ما فقط همدیگر را به چالش کشیدیم، مرد، همه چیز را کنار بگذاریم، و نمی خواهم بگویم که در نیمه اول فشرده بازی کردیم، اما شما همان شادی را که ما با آن بازی کردیم، ندیدید.” “و من می خواستم بچه ها فقط بدانند که همه چیزهایی که برای آن کار کردیم برای این لحظه است.”

آنها گوش دادند و 24 امتیاز نیمه دوم به دست آوردند.

ماهومس هنوز جوان است و به سختی کار را تمام کرده است. دومین قهرمانی او در سوپربول او را در کنار بازیکنانی از بازیکنان NFL قرار می دهد – جیم پلانکت، بارت استار، باب گریس، الی منینگ، راجر استاباک و بن روتلیسبرگر.

اما او به تام بردی که اخیراً بازنشسته شده است، به بهترین بازیکن تاریخ توجه کرده است.

او در مورد دستگیری برادی به خبرنگاران گفت: “این سخت خواهد بود.” “منظورم این است که هفت پیروزی در سوپر بول، 10 سوپر بول. دلیلی وجود دارد که چرا او بسیار جلوتر از دیگران است. انجام این کار سخت است، اما تمام تلاشم را برای تعقیب آن انجام خواهم داد.”

نه قوزک پا و نه از خود راضی بودن، تلاش او را برای تبدیل شدن به بهترین آهسته نمی کند.

ما به توانبخشی ادامه می دهیم، به درمانی که انجام می دادیم ادامه می دهیم و فقط به آن استراحت می دهیم. من فکر می کنم بهترین چیز برای او استراحت است.” “یک چیزی که ممکن است ضربه بخورد، بازی گلف من است.”

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما