کدام حیوان در مقایسه با بدنش بزرگترین مغز را دارد؟

وزن 8 کیلوگرم، نهنگ عنبر (فیستر ماکروسفالوس) به طور متوسط ​​بزرگترین مغز را دارد اما وزن کل بدن این حیوان 45 تن است و نسبت وزن مغز به بدن 1:5100 است. اما کدام حیوان نسبت به اندازه بدنش بزرگترین مغز را دارد؟ مطالعه‌ای که در سال 2009 در مجله Brain, Behavior and Evolution منتشر شد، نشان داد که کوچک‌ترین جنس مورچه‌ها بزرگترین مغز را نسبت به اندازه بدن خود دارند.

مورچه ها از جنس Brachymyrmex دارای میانگین وزن بدن 0.049 میلی گرم و میانگین وزن مغز 0.006 میلی گرم هستند. اساساً مغز این مورچه حدود 12 درصد وزن بدن آن است و در مقابل نسبت وزن مغز به بدن آن حدود 1:8 است.

چرا حیوانات مغز بزرگی دارند؟

به طور مطلق، اندازه مغز یک حیوان معمولاً همراه با اندازه بدن آن افزایش می یابد. مغز بزرگتر معمولاً به سه عامل مرتبط است. سوفی اسکاتاستاد علوم اعصاب در کالج دانشگاه لندن گفت: سرمایه گذاری مادر، پیچیدگی، سرعت و اندازه بدن. Askat beh layosians gavid: «کنترل بیشتر از داشتن بدن مهمتر است. شکارچیان بالای هرم غذایی معمولاً بزرگ هستند و بنابراین به حرکات پیچیده تری مانند توانایی فریب طعمه نیاز دارند و از داشتن مغز بزرگتر سود می برند.

اما اندازه مغز پیش بینی کننده کامل هوش حیوانات نیست. بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در Frontiers in Neuroanatomy منتشر شد، مغز فیل آفریقایی (لوکسودونتا آفریقا) دارای وزن متوسط ​​4.6 کیلوگرم است که سه برابر بزرگتر از مغز انسان است. همانطور که گفته می شود، اندازه مغز بزرگ آنها تا حدودی به دلیل مغز بزرگ آنها است که برای هماهنگ کردن فعالیت عضلات تنه و گوش آنها استفاده می شود.

مورچه / Brachymyrmex

نسبت وزن مغز به بدن مورچه ها از جنس Brachymyrmex 1:8 است.

همانطور که اندازه مطلق مغز پیش بینی کننده هوش یک حیوان نیست، مقایسه نسبت مغز به بدن نیز نشانگر هوش نیست. طبق مطالعه ای که در سال 2009 در مجله Frontiers in Human Neuroscience منتشر شد، انسان و جوندگان تقریباً 1 در 40 وزن مغز به بدن دارند. با این حال، بر اساس استدلال همان مطالعه، اگر موش به اندازه یک انسان بود، به این اندازه باهوش نبود، زیرا قشر مغز کوچکتر است (خارجی ترین ناحیه مغز که با پیچیده ترین ناحیه مرتبط است. عملکرد روان) و نورون های کمتری نسبت به انسان دارد. اسکات گفت:

اگر به مغز خرگوش، گربه و میمون کوچک نگاه کنید، اندازه آنها تفاوت زیادی ندارد، اما سرعت آنها به دلیل ماهیت سلول های مغز بسیار متفاوت خواهد بود. اگر یک میمون را بررسی کنید، مغز یک پستاندار را با لوب جلویی بزرگتر و حرکات کنجکاوتر می بینید.

Equating توضیح داد که سازگاری های تکاملی ساختار مغز را تغییر می دهد، به طوری که اندازه برخی از مناطق افزایش می یابد و برخی از اتصالات عصبی ترجیح داده می شوند. در انسان، اندازه قشر مغز و تراکم نورون‌های قشر مغز، در مقایسه با اندازه مغز، بیشتر در مورد هوشیاری توضیح می‌دهد. به‌گفته‌ی سکت: ما در مقایسه با حیوانات دیگر بدن کوچکی به اندازه مغز خود داریم.

مغز تنبل

قطعه ای از مغز یک تنبل که در موزه نیز به نمایش گذاشته شده است

هنگام مقایسه انواع مختلف مغز، مهم است که ساختار مغز و همچنین اندازه مغز را در نظر بگیرید. از آنجایی که نسبت مغز به بدن رشد قشر و تراکم اتصالات عصبی در آن ناحیه از مغز را در نظر نمی گیرد، دانشمندان ضریب مغزی (EQ) را به عنوان معیار دقیق تری برای سنجش هوش انسان در نظر می گیرند. اندازه نسبی مغز اندازه نسبی مغز یک گونه است، در مقایسه با اندازه مورد انتظار مغز سایر گونه ها، شبیه به اندازه بدن است.

مقالات مرتبط:

یکی از عوامل کلیدی موثر بر EQ اندازه نسبی قشر مغز در مقایسه با بقیه مغز است. بر اساس مقاله ای که در دایره المعارف علوم اعصاب رفتاری منتشر شده است، مقایسه حیوانات بر اساس EQ آنها دید دقیق تری از هوش آنها نسبت به مغز در مقایسه با بدن ارائه می دهد، اگرچه تخمین اندازه مطلق و تعامل هر یک از مناطق مغز دقیق نیست. .

سپس مفهومی به نام قانون هالر وجود دارد: هر چه حیوان بزرگتر باشد، مغز کوچکتر با بدن مقایسه می شود. ولفیلا گروننبرگاستاد نوروبیولوژی در دانشگاه آریزونا گفت: از آنجایی که اندازه مغز نسبت به اندازه بدن اندازه گیری می شود، به طور نسبی کوچکترین حیوانات بزرگترین مغز را دارند.

به عنوان مثال، مورچه ها در مقایسه با گروهی که شامل زنبورها، زنبورها، زنبورهای قرمز و زنبورها هستند، مغز نسبتاً کوچکی دارند. گروننبرگ گفت:

من فکر می کنم به این دلیل است که مورچه ها به خوبی پرواز نمی کنند. پرواز نیاز به پردازش بصری زیادی دارد، بنابراین، بسیاری از حشرات قادر به پرواز چشمان بزرگی دارند که منجر به لوب های بینایی بزرگتر می شود. در برخی از حشرات، مانند پرندگان آسیایی، بیش از نیمی از کل مغز درگیر پردازش بینایی است.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان