کرانه باختری: رهبر شهرک نشینان می گوید دو اسرائیلی به ضرب گلوله کشته شدندCNN

یوسی داگان، رهبر شهرک نشینان محلی گفت که دو شهرک نشین اسرائیلی روز یکشنبه در کرانه باختری به ضرب گلوله کشته شدند و آن را “یک حمله تروریستی بسیار جدی” خواند. این تیراندازی جرقه حملات انتقام جویانه شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینی ها را برانگیخت که حداقل یک کشته و زخمی برجای گذاشت.

تیراندازی به شهرک نشینان در هواره، در جنوب نابلس در جنوب نابلس رخ داد کرانه باختری اشغالی توسط اسرائیل، تنها چند روز پس از حمله گسترده ارتش اسرائیل به نابلس در جستجوی شبه‌نظامیان تحت تعقیب، دست‌کم 11 فلسطینی را به شهادت رساند.

شورای شهرک نشینان محلی گفت که شهرک نشینانی که روز یکشنبه کشته شدند برادران هیلل مناخیم یانیف، 21 ساله، و یاگل یاکوف یانیو، 19 ساله بودند.

شورای منطقه ای شمرون (ساماریا) گفت: “ما خانواده را در آغوش می گیریم و تا آنجا که لازم باشد با آنها خواهیم بود.” یوسی داگان، رهبر شورا، گفت که آنها از شهرک هار براچا بودند.

ویدئوی صحنه نشان می‌دهد که خودروی آنها از وسط عبور کرده و با خودرویی که در جهت دیگر حرکت می‌کرد برخورد کرده است، که نشان می‌دهد هنگام رانندگی به آنها شلیک شده است.

آژانس پزشکی Magen David Adom گفت که دو مرد اسرائیلی پس از حمله به بیمارستانی منتقل شدند، نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) گفتند، اما بعداً جان خود را از دست دادند. ارتش اسرائیل افزود که در حال تعقیب مهاجم است.

یکی دیگر از رهبران شهرک نشینان محلی گفت که او در هنگام تیراندازی به آن دو حضور داشته است.

«تیراندازی درست پشت سر من انجام شد. شای آلون، رئیس شورای بیت ال، گفت: “این وحشتناک به نظر می رسید – تیراندازی از محدوده نقطه خالی بود.” وی افزود که اسرائیل باید “به جنگ با کسانی برود که آرزوی آسیب به ما دارند.”

پزشکان فلسطینی و وزارت بهداشت یکشنبه شب اعلام کردند، ساعاتی پس از این حادثه، اسرائیلی‌ها دست‌کم یک مرد فلسطینی را کشتند و چند نفر دیگر را با سنگ یا میله‌های آهنی در حواره و اطراف آن زخمی کردند.

به گفته این وزارتخانه، سامح حمدالله محمود آقتاش، 37 ساله، در شهر زعترا، بین هوارا و شهرک اسرائیلی کفار تاپوچ، از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

هلال احمر فلسطین گفت که در خود هوارا، حداقل یک نفر با چاقو مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دیگری با میله آهنی مورد حمله قرار گرفت. اورژانس همچنین گزارش داد که آمبولانس های آن مورد حمله قرار گرفته اند و نیروهای ارتش اسرائیل از ورود سه آمبولانس به شهر جلوگیری کرده اند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک فرد به دلیل جراحت جزئی ناشی از میله فلزی در ناحیه صورت و دیگری به دلیل شکستگی جمجمه بر اثر اصابت سنگ به سر تحت درمان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین وفا، دو آتش نشان فلسطینی گفتند که حدود 50 شهرک نشین هنگام تلاش برای پاسخ به آتش سوزی در یک خانه فلسطینی در هوواره، ماشین آتش نشانی آنها را سنگسار کردند و آنها را مجروح کردند. هلال احمر همچنین اعلام کرد که با نزدیک به 100 مورد استنشاق دود برخورد کرده است.

سربازان ارتش اسرائیل یکشنبه شب در حال گشت زنی در هواره، جنوب نابلس در کرانه باختری اشغالی هستند.

ویدئوی رسانه‌های اجتماعی که سی‌ان‌ان در منطقه هوارا منتشر کرد، به نظر می‌رسد که ده‌ها شهرک‌نشین اسرائیلی را نشان می‌دهد که در خیابان اصلی قدم می‌زنند و حداقل سه آتش‌سوزی در کنار جاده می‌سوزد. عکس‌ها و ویدئوهای دیگری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، آتش‌سوزی در شهر را نشان می‌دهند.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین، شهرک نشینان را به انجام “اقدامات تروریستی… تحت حمایت نیروهای اشغالگر اسرائیل در حواره، بورین، عینابوس و سایر مناطق متهم کرد که منجر به زخمی شدن بیش از 100 فلسطینی و آتش زدن مغازه ها شد. خانه ها، اتومبیل ها و سایر اموال عمومی.»

یایر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی و رهبر حزب صهیونیسم مذهبی مستقر در شهرک نشینان را به مسئول خشونت متهم کرد..

لاپید با ربط دادن وقایع به گفتگوهای رفع منازعه بین اسرائیل و فلسطینی ها در اردن در اوایل روز، در توییتی نوشت: «شبه نظامیان اسموتریچ برای به آتش کشیدن هاوارا اقدام کردند تا نشست عقبه نتانیاهو و نتانیاهو را اژدر کنند. [Defense Minister Yoav] شجاع. این دولت برای امنیت اسرائیل خطرناک است.»

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو با صدور بیانیه ای از اسرائیلی ها خواست تا در حملات انتقام جویانه به خاطر قتل هیلل و یاگل یانیو در اوایل همان روز شرکت نکنند.

«من خواهش می کنم – حتی وقتی خون در حال جوشیدن است – قانون را به دست خود نگیرید. من می خواهم که ارتش اسرائیل و نیروهای امنیتی اجازه داشته باشند کار خود را انجام دهند. به شما یادآوری می‌کنم که در هفته‌های اخیر ده‌ها تروریست را هدف قرار داده و ده‌ها حمله را خنثی کرده‌اند.»

ارتش اسرائیل اعلام کرد که پس از ارزیابی وضعیت یکشنبه شب، رئیس ستاد ارتش، هرزی هالوی، که در تصویر دیده می شود، نیروهای کمکی به کرانه باختری فرستاده است.

یکشنبه شب اعلام کرد که ارتش اسرائیل نیروهای کمکی به کرانه باختری برای «خنثی کردن حملات تروریستی و جلوگیری از شورش‌های خشونت‌آمیز» می‌فرستد.

ارتش اسرائیل گفت که “شورش ها” – اشاره ای آشکار به شهرک نشینانی که حملات انتقام جویانه ای علیه فلسطینی ها انجام می دهند – “توسط ارتش اسرائیل، خدمات آتش نشانی و نجات اسرائیل، پلیس مرزی اسرائیل و نیروهای امنیتی اضافی اداره می شود.”

ارتش اسرائیل گفت، یکشنبه شب، هرزی هالوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل از محل تیراندازی به برادران یانیو بازدید کرد و دستور داد منطقه با نیروهای اضافی برای خنثی کردن حملات تروریستی و جلوگیری از شورش های خشونت آمیز تقویت شود و در عین حال تلاش ها را افزایش داده و گسترش دهند. برای دستگیری تروریست ها.”

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حمله به برادران اسرائیلی را بر عهده نگرفته است، اما لانه شیر پس از حمله روز چهارشنبه در نابلس قول انتقام گرفته بود.

شش نفر از کسانی که در آنجا جان باختند، اعضای گروه شبه نظامی فلسطینی بودند که سال گذشته در این شهر ظهور کردند.

این گروه با اشاره به اسرائیل گفت: «به اندازه درد نابلس، اشغال دو برابر درد را خواهد چشید. آنها خواهند دانست که جنگجویان گروه های شریف در نابلس یک قدم به عقب برنخواهند داشت.

داگان، رئیس شورای منطقه‌ای سامره، پس از کشتار روز یکشنبه، اسرائیل را خواستار توقف مذاکرات امنیتی جاری بین اسرائیل و فلسطینی‌ها با میانجیگری اردن، مصر و ایالات متحده آمریکا کرد و گفت: من از نخست‌وزیر، وزیر اسرائیل می‌خواهم. دفاع و همه وزرا هیئت را از مذاکرات بیکار عقبه برمی گردانند…. ما باید عملیاتی را علیه تروریسم راه اندازی کنیم!»

به دنبال گفتگوهای نادر روز یکشنبه، نمایندگان اسرائیل و فلسطین در بیانیه ای مشترک “تعهد خود را به تمام توافقات قبلی بین خود و تلاش برای صلح عادلانه و پایدار” تایید کردند.

مقامات ارشد اردن، مصر و آمریکا به دعوت پادشاهی هاشمی اردن در نشست عقبه شرکت کردند.

در بیانیه مشترک آمده است که هر دو طرف بر لزوم تعهد به تنش زدایی در زمین و جلوگیری از خشونت بیشتر تاکید کردند.

اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین “آمادگی و تعهد مشترک خود را برای تلاش فوری برای پایان دادن به اقدامات یکجانبه برای یک دوره 3 تا 6 ماهه” تایید کردند. در این بیانیه آمده است: «این شامل تعهد اسرائیل برای توقف بحث درباره هر واحد شهرک‌سازی جدید به مدت 4 ماه و توقف مجوز هرگونه پاسگاه به مدت 6 ماه است.

پنج حزب موافقت کردند که در ماه مارس بار دیگر در شرم الشیخ مصر گرد هم آیند.

در این بیانیه آمده است: اردن، مصر و ایالات متحده این تفاهم‌ها را پیشرفت بزرگی در جهت برقراری مجدد و تعمیق روابط بین دو طرف می‌دانند و متعهد می‌شوند که در صورت لزوم به اجرای آن کمک و تسهیل کنند.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances