کره شمالی بار دیگر موشک بالستیک شلیک کرد

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی دقایقی پیش اعلام کرد که کره شمالی پس از شلیک چند موشک در 24 ساعت گذشته، بار دیگر موشک جدیدی به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

بامداد دیروز (چهارشنبه) نیز خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد کره شمالی سه موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

خبرگزاری تاس نیز به نقل از یونهاپ گزارش داد یکی از موشک های کره شمالی در 57 کیلومتری شهر سوکچو سقوط کرد.

یکی از این سه موشک ابتدا در نزدیکی آب های سرزمینی جمهوری کره در جنوب خط مرزی شمالی فرود آمد که سئول آن را مرز واقعی می داند.

خبرگزاری رویترز نیز در جدیدترین اخبار گزارش داد: کره شمالی روز چهارشنبه 17 موشک شلیک کرد که یکی از آنها برای اولین بار از فاصله نزدیک به کره جنوبی اصابت کرد.

همچنین بر اساس گزارش ارتش کره جنوبی؛ روز چهارشنبه، تنها در هفت ساعت، کره شمالی حداقل 17 موشک بالستیک پرتاب کرد، حدود 100 گلوله توپ شلیک کرد و آنها را در دریای شرقی خنثی کرد.

کره جنوبی یک پیام هشدار رسمی به کره شمالی ارسال کرده و از دولت این کشور خواسته است که فورا به اقدامات تحریک آمیز خود پایان دهد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما