کی گفته علی دایی شده؟

روزنامه شرق نوشت: علی دایی استوره استوره فوتبال ایران استورین نهدینه است. این خبر روز گذشته توسط محمد دایی برادر علی دایی تایید شد تا یکی از شایعات فضای ورزشی این روز تکذیب شود. چند هفته ای از ماجرا می گذرد و دانشجو اردبیلی حواسش را جمع می کند و با شایعات مختلف دستش را نرم می کند. از حضور در سق تا شایعه دستگیری وی توسط نیروهای امنیتی.

علی دایی نیز مانند بسیاری از چهره های سرشناس ایرانی نسبت به اتفاقات اخیر ایران بی تفاوت نبود. وی در ابتدا با بیان چند داستان با خانواده مهسا امین درگذشت مهسا امین را ابراز همدردی کرد و از مسئولان انتقاد کرد که صدای مردم را نمی شنوند و مشکلاتشان را حل نمی کنند. چند روز بعد اتفاق دیگری عموی علی را مورد توجه قانون قرار داد. امام پس از بازگشت از استانبول دقایقی مورد بازجویی قرار گرفتند و پاسپورت ایشان ضبط شد. او اگرچه در ابتدا واکنشی به آن نشان نداد، اما بعداً در گفتگو با یکی از رسانه های خارجی به انتقاد پرداخت و ناراحتی خود را اعلام کرد. کمی بعد اما خبر رسید که گذرنامه چند روز بعد به او پس داده شد و حضورش در دادگاه انقلاب رد شد.

با این حال، ماجرای واقعی که بیش از هر زمان دیگری به عموی علی رسید، مربوط به مرگ اسیران جنگی بود که به او معلمی را آموختند. وی با انتقاد از رفتار دانشجویان دانشگاه شریف، سکوت در آن مراسم را دلیلی برای برخورد با دانشجویان عنوان کرد. پس از این اتفاقات قوه قضائیه خواستار آن شد که اگر سند و مدرکی مبنی بر فوت این دانشجو دارد، ارائه کند. البته این پرونده با تحلیل های مختلفی از سوی رسانه های نزدیک به دولت مواجه شد و بسیاری از همین طیف ها از علی دایی خواستند که این گونه وارد اخبار نشود.

در حالی که ماجرای علی دایی و عصر پناهی به پایان رسیده بود، شایعه شده بود که او برای شرکت در مراسم چهارم مهسا امین به سق می رود. موضوعی که از ابتدای رویدادهای دیگر شروع شد حتی شایعه شد که عمویم در این شهر ظاهر شد و این حضور سر و صدای زیادی در اطراف هتل به پا کرد. این قضیه از سوی طرفین اولاً از سوی مسئولان شهرستان و در درجه دوم از سوی نزدیکان علی تکذیب شد و خبر رسید که ایشان در تهران هستند و اصلاً از تهران خارج نشده اند.

حالا اما شایعه جدیدی مبنی بر دستگیری عموی علی منتشر شده است. منبع خبر این بار یکی از رسانه های خارجی و انگلیسی زبان است. رسانه تایم در گزارش خود با اشاره به حمایت علی از زنان ایرانی و مخالفت های مردمی نوشت که پس از ضبط پاسپورت وی، اسطوره فوتبال ایران دو روز پیش بازداشت شد. ماجرایی که این رسانه به آن اشاره کرده مربوط به بخشی از شایعات روز است که خبر از رفتن وی به سق برای شرکت در مراسم رسیده است. جالب است که در 48 ساعت گذشته این خبر چندان مورد توجه قرار نگرفت اما انتشار آن در سایر رسانه های معتبر دنیا از جمله اسکای ایتالیا باعث تمدید این موضوع شد. اکنون نزدیکان علی دایی از یک سو و برادرش محمد از سوی دیگر ماجرای بازداشت علی دایی را تکذیب کرده و گفته اند که چنین موضوعی صحت ندارد. وی در زمان نگارش این مقاله واکنشی به این شایعه نشان نداده است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances