یکی از کارمندان سابق سامسونگ به سرقت اطلاعات برای تولید تراشه در چین متهم شد

گزارش ها حاکی از آن است که یکی از مدیران سابق سامسونگ الکترونیکس به افشای اطلاعات محرمانه این شرکت به چین متهم شده است. این کارمند ناشناس ظاهرا اطلاعات مربوط به فناوری تراشه های نیمه هادی سامسونگ را به سرقت برده و سعی کرده یک کارخانه تولید تراشه در چین بسازد.

به گزارش رویترز، دادستان های کره جنوبی می گویند یک کارمند سابق سامسونگ که قبلا در SK Hynix، یکی دیگر از شرکت های بزرگ تولید تراشه های کره جنوبی کار می کرد، به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه سامسونگ را به دست آورده و در بین سال های 2018 تا 2019 موفق به ساخت کارخانه تولید نیمه هادی نشده است. چین. این کارخانه ظاهراً حدود 1.5 کیلومتر با کارخانه سامسونگ در شیان فاصله دارد.

کارخانه سامسونگ در شیان، چین

اکنون پرونده تشکیل شده است، اما هنوز تاریخ محاکمه در دسترس نیست. این فرد ظاهراً 28 سال پیش در شرکت های نیمه هادی در کره جنوبی کار می کرد، اما به دلیل مسائل مالی، جستجوی او برای بهره برداری از این کارخانه ناموفق بود.

دادستانی در کره جنوبی شش نفر دیگر را به جاسوسی و سرقت اطلاعات در ارتباط با این پرونده متهم کرده است. گفته می شود سامسونگ به دلیل این اطلاعات محرمانه حدود 23 میلیون دلار ضرر کرده است. این شرکت و SK Hynix هنوز به درخواست های رسانه ها برای اظهار نظر پاسخ نداده اند.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما