۷ فکری که شادی را در لحظه قربانی می کند

همه ما همیشه این کار را انجام داده‌ایم، اما عادت بدی است که باید به آن عادت کرد. این جریان انرژی و آرامش شما را از بین می برد. بیایید به ۷ فکری که معمولاً باعث می‌شود شادی‌مان را در لحظه فدا کنیم نگاهی بیاندازیم.

1. اشتباهات گذشته

به گفته راهنمای شما، ارواح آزاردهنده اشتباهات گذشته می خواهند از زمان صلح آمیز ما دیدن کنند. خیلی شب ها هست که اشتباهات قدیمی را تکرار می کنیم و با خود می گوییم کاش فلان حرف را نمی زدم یا فلان کار را نمی کردم یا همین رفتار را داشتم. راه متفاوت.

ارزیابی اشتباهات گذشته ذاتا بد نیست و به بهبود شخصی نیز منجر می شود. شما موقعیت را ارزیابی می کنید، درس لازم را از موقعیت می گیرید و از آن برای تقویت خرد خود برای تصمیم گیری بهتر در آینده استفاده می کنید. این طرز تفکر سازنده و پیشرو است.

اما اگر در یک دور باطل گیر کرده اید، اشتباهات مشابه را بارها و بارها مرتکب می شوید و بینش جدیدی به دست نمی آورید، اینجاست که با مشکل مواجه خواهید شد. شما یاد نمی گیرید، با تکرار این اشتباهات به خودتان آسیب می زنید. آرامش شما را به هم می زند. بنابراین دفعه بعد که ساعت ها به سقف خیره شدید، از خود بپرسید: “آیا درس ارزشمندی از این موقعیت گرفتم؟” اگر پاسخ مثبت است، به خود اجازه دهید از این اشتباه بگذرید.

2. نظر دیگران چیست؟

آیا تا به حال خود را در گردابی از اضطراب و وسواس نسبت به آنچه دیگران فکر می کنند پیدا کرده اید؟ ترس از اینکه دیگران چه فکری می کنند، چه یک غریبه باشد که شما را در کافی شاپ قضاوت کرده باشد یا یک همکار که در مورد شما نظر داده باشد، شما را فلج می کند.

آیا شما حقیقت را می خواهید؟ مردم آنقدر درگیر زندگی خود هستند که حتی یک لحظه هم به شما فکر نمی کنند. با این حال، اجازه می دهیم این گفتگوها و نگاه های حیله گرانه رفتار ما را کنترل کند و شادی را از ما سلب کند.

اشتباه برداشت نکن. طبیعتاً تصور دیگران از ما برای ما مهم است. بالاخره ما موجوداتی اجتماعی هستیم. اما بین آگاهی اجتماعی سالم و نگرانی بدبینانه نسبت به افکار عمومی تفاوت وجود دارد.

شما نمی توانید کنترل کنید که دیگران در مورد شما چه فکر می کنند. تنها چیزی که در کنترل شماست نحوه رفتار با دیگران است.

آیا می خواهید همیشه بدانید که آیا تصمیم درستی گرفته اید یا نه؟ یا ترجیح می دهید دقیقا همان چیزی باشید که در درون خود احساس می کنید و چگونه خود را به دنیا معرفی می کنید؟

لحظه ای که تصمیم می گیرید ارزش خود را بر اساس نظر دیگران در مورد شما قرار ندهید، لحظه بزرگی است که وزن سنگینی را از روی دوش شما برمی دارد. شما آن لحظه آزادی را تجربه می کنید که قبلاً هرگز تجربه نکرده اید. البته در آن لحظه شما شادترین نسخه از خود هستید.

3. فرصت های از دست رفته

ارواح فرصت های از دست رفته همیشه ما را آزار می دهند و ذهن ما را با جملات «اگر…اگر…اگر» پر می کنند. همیشه به فرصت هایی که از دست داده اید فکر می کنید. پشیمانی از فرصت های از دست رفته طبیعی است، اما ماندن در فضای احساسی که به آنها کمکی نمی کند، اشتباه است.

فرض کنید هنگام رانندگی فقط از پنجره عقب به بیرون نگاه می کنید. چپ، راست و جلو را از دست می دهید و تصادف می کنید. به همین ترتیب، تمرکز بر فرصت های از دست رفته مانع از دیدن فرصت های جدید در زندگی می شود.

فرصت ها مثل طلوع آفتاب هستند، اگر یکی را از دست بدهید، دیگری خواهد بود. به جای تمرکز مداوم بر فرصت های از دست رفته، روی کارهایی که می توانید انجام دهید تمرکز کنید.

شاید آنچه انتظار دارید بهتر از چیزی باشد که از دست داده اید.

4. ظاهر

ظاهر در دنیای امروز گاهی مانند پول نقد است. به نظر می رسد هر چه به آرمان های جامعه در مورد زیبایی و تناسب اندام نزدیک تر باشید، ارزش بیشتری خواهید داشت.

باور کنید اکثر مردم تحت چنین فشاری هستند. برای دیدن تصاویری از اندام ها و چهره های رسانه های اجتماعی ایده آل خود، فقط به بالا و پایین بروید. با افزایش سن، بیشتر در مورد نواقص و تغییراتی که در بدنمان رخ می دهد فکر می کنیم.

اما به یاد داشته باشید، تمرکز بر ظاهر به عنوان معیاری برای سنجش ارزش، مانند قضاوت یک کتاب از روی جلد آن است. مطمئناً، یک جلد زیبا جلب توجه می‌کند، اما فقط داستان درون کتاب می‌تواند تأثیری ماندگار داشته باشد.

شادی همیشه دست نیافتنی است زیرا استانداردهای جامعه دائماً در حال تغییر است. بدن نه تنها تزئینی است، بلکه به شما امکان می دهد دنیا را دوست داشته باشید و تجربه کنید. اگر اینگونه به آن نگاه کنید، رضایت، قدرت و لذت بیشتری را در زندگی تجربه خواهید کرد.

5. نگرانی های مالی

نگرانی های مالی می تواند منبع دائمی اضطراب و نگرانی باشد و مانند ابری تاریک بر زندگی شما سایه بیاندازد. اکثر ما با هر درآمدی دغدغه مالی داریم. ما نگران پرداخت قبوض، اقساط، پس انداز، مقایسه سبک زندگی خود با کسانی هستیم که بهتر از ما کار می کنند. این افکار می توانند آرامش ذهن را از ما سلب کنند.

این ترس ها مربوط به خود پول نیست، بلکه مربوط به امنیت، وضعیت و ناشناخته ها است. شاید بهترین راه حل این باشد که تمرکز را از چیزهایی که ندارید دور کنید و روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید تا دوباره احساس امنیت کنید. سقف بالای سرمان، غذا روی میز و عشق در زندگی ما می تواند به ما احساس امنیت بدهد.

در واقع، شما در حال تغییر وضعیت مالی خود نیستید، بلکه در حال تغییر نگرش خود هستید. به ترس های مالی خود نگاه واقعی تری بیندازید. آیا این ترس ها مبتنی بر واقعیت فعلی هستند یا بدترین سناریوهای ممکن را تصور می کنید؟ آیا فصل اول زندگی خود را با فصل بیستم زندگی دیگران مقایسه نمی کنید؟

تغییر در نگرش و دیدگاه هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کند، اما به ما کمک می‌کند با ذهنی روشن‌تر و قلبی آرام‌تر با واقعیت روبرو شویم.

6. استرس کاری

یکی از بدترین اتفاقات مربوط به کار است. ما حداقل 40 ساعت در هفته کار می کنیم. وقتی هنوز به اتفاقات بعد از کار فکر می کنید، همیشه محیط کار خود را با خود حمل می کنید.

یا شاید پشت میز خود نشسته اید و به این فکر می کنید که چگونه کارها را انجام دهید. پس از اتمام کار، نباید به اعلان های مربوط به کار و محیط کاری خود پاسخ دهید. اگر دائماً به شغل خود فکر می کنید، تعادل کار و زندگی شما ممکن است نیاز به تجدید نظر داشته باشد.

7. ترس از آینده

ممکن است احساس کنیم آینده مانند یک طوفان غیرقابل پیش بینی و تاریک به سوی ما می آید. این تصور منشأ اضطراب و ترس است. اما آیا فکر کردن و نگرانی در مورد آینده می تواند اوضاع را بهتر و قابل پیش بینی تر کند؟ نه! این فقط باعث می شود که حال خود را از دست بدهید.

تمرکز بر ذهن آگاهی و تمرکز بر لحظه حال به شکستن این چرخه کمک می کند. فقط روی چیزی که امروز می توانید کنترل کنید تمرکز کنید. ناشناخته ترسناک است، اما ناشناخته جایی است که فرصت ها و امکانات در آن قرار دارند.

تمرکز بر زمان حال به معنای نادیده گرفتن آینده نیست. بلکه به این معناست که شما از زمان حال حداکثر استفاده را می کنید تا آینده ای بهتر بسازید.

اخرین حرف

زندگی کوتاه تر از آن است که بتوان با ترس و شک زندگی کرد. در پرتو پتانسیل خود قدم بگذارید و اجازه دهید شادی و آرامش در شما جاری شود.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما