10 سخت‌ترین و ساده‌ترین واژه‌های املا، 27 می تا 2 ژوئن

در اینجا معانی کم یافتنی ترین کلماتی که در (بیشتر) مقالات اخیر تایمز استفاده شده است آورده شده است.

1. ژئوئید – مدلی از میانگین سطح دریا در سراسر جهان:

ژئودیزیست‌ها سپس از این خوانش‌های گرانشی برای ساختن مدلی استفاده می‌کنند که میانگین سطح دریا را در همه جای دنیا، حتی در خشکی، به بهترین شکل نشان دهد. از آنجایی که کشش گرانش در همه جا متفاوت است، این مدل، به نام ژئوئید، شبیه یک سیب زمینی گلوله ای است. – ایالات متحده کوتاهتر می شود، زیرا نقشه سازان در حال رقابت برای ادامه دادن هستند (22 مه 2020)

2. پایان پذیری – کیفیت داشتن محدودیت:

بنابراین امسال، حداکثر نیم دوجین داستان بزرگ را برای پیگیری دقیق و عمیق انتخاب کنید. کتاب بخوانید، نه فقط آخرین سرفصل ها. اسامی کلیدی و قوانین را بیاموزید. روزنامه نگاران قابل اعتماد را پیدا کنید تا شما را به روز نگه دارند. سپس مال خودت را به خاطر بسپار پایان پذیری و همه چیز را نادیده بگیرید – ساحل بدن را فراموش کنید. به جای آن، این وضوح های روح را امتحان کنید. (1 ژانویه 2023)

3. بی نهایت – کیفیت بدون محدودیت:

نثر روشنگر و غالباً شاعرانه پاورز ما را یکباره عمیق‌تر به سمت آن می‌کشاند بی نهایت تخیل و با شدت بیشتری نسبت به فوریت های مخاطرات واقعی و آشنا که افراد و سیاره ما را به لرزه در می آورد. – در رمان جدید ریچارد پاورز، امید برای یک بچه داغدار و سیاره ممکن است در مغز انسان کمین کند. (21 سپتامبر 2021)

4. لانگان – یک میوه آبدار کوچک شبیه به لیچی:

Worakanya Panyaprasertkit، a لانگان صادرکننده در تایلند، گفت که یک محموله از میوه های او به مدت 60 روز در مرز با ویتنام گیر کرده بود. زمانی که چین اعلام کرد که گذرگاه مرزی خود را با این کشور در ژانویه باز می کند، بیشتر میوه ها قبلا خراب شده بودند. – اثر جانبی سیاست سختگیرانه ویروس چین: میوه رها شده (5 فوریه 2022)

5. بوگالو – ژانری از موسیقی و رقص لاتین که در دهه 1960 رایج بود:

جاز آفریقایی-کوبایی در دهه 1940 توسط ماریو بائوزا در هارلم آغاز شد. بوگالو و سالسا صداهای آفریقایی آمریکایی و لاتین را ترکیب کردند که زندگی در برونکس جنوبی را در دهه 1960 منعکس می کرد. – میکس تیپ شهر نیویورک (9 فوریه 2023)

6. به مردگان – بسیار دقیق:

هنگامی که مربیان ایالت سن دیگو گزارش های پیشاهنگی را به بازیکنان خود در هاسکی ارائه کردند، شول گزارشی را در مورد Calcaterra ارائه کرد. او به آزتک های کالکاترا اطلاع داد به مردگان شوت زنی – 44 درصد بالای تیم از پشت قوس 3 امتیازی – و همچنین اینکه با وجود اینکه او یک نقش آفرین است، به طور متوسط ​​حدود 14 دقیقه در هر بازی، خجالتی نیست. – زندگی اتفاق افتاد و به نوعی آنها را در بازی قهرمانی قرار داد (3 آوریل 2023)

7. گالنگال – یک ادویه خاکی و مرکباتی که اغلب در آشپزی آسیای جنوب شرقی استفاده می شود:

این دستور العمل بیشتر شبیه برخی از نسخه های مورد علاقه من از سوپ ساندانی سائور آسم، علف لیموی کمی شیرین و گالنگالآبگوشت تام کلونگ پلا به سبک آیسان و ماهی تیموری در آبگوشت ترش. – یک سوپ سبزیجات که با ظرافت شیرینی و ترش را متعادل می کند (17 فوریه 2023)

8. شادابی – جهت موسیقی برای نواختن سریع:

در هر عملیات 109، سوناتا شماره. 30 در E، روشنایی شادابی باز شدن تاج گرفت و با قدرت افتاد – بیشتر یک موج بود تا یک موج، اما، در خط فریبنده‌اش طولانی، همچنان از همان منبع می‌تپید. – نقد و بررسی: میتسوکو اوچیدا سونات های پایانی بتهوون را بازبینی می کند (26 فوریه 2023)

9. تاج پادشاهی – جهت موسیقی برای بی صدا گذاشتن ساز یا صدا:

او این کار را تنها پس از یک اورتور جدید و غیر محتمل انجام خواهد داد که می‌توان آن را با یک اصطلاح موسیقایی توصیف کرد: تاج پادشاهی. به محض ورود، از مخاطبان خواسته می شود قبل از ورود به سالن تمرین، تلفن همراه، ساعت و سایر وسایل الکترونیکی خود را تسلیم کنند، جایی که هدفون های حذف نویز را به سر می گذارند و روی صندلی های پارچه ای طراحی شده برای خانم خانم می نشینند. مشخصات آبراموویچ – واریاسیون مارینا آبراموویچ و ایگور لویت در “گلدبرگ” باعث می شود که تماشاگران باخ خود را به دست آورند. (۲ دسامبر ۲۰۱۵)

10. بیا – یخی:

اگر سونای عصر قبل باعث شد که هوس بیشتری داشته باشید، وقت آن رسیده است که هارد core را دریافت کنید. دهکده متنوع سونا در Sukkerbiten – که هر سازه متفاوت از بقیه است – دسترسی مستقیم به ساکنان، بیا آب های آبدره – 36 ساعت در اسلو (26 ژانویه 2023)

و لیست ساده ترین کلمات هفته:

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما