Desert X در منطقه ریشه می یابد

پالم اسپرینگز، کالیفرنیا – کویر ایکس، دوسالانه‌ای جوان و نامرغوب، مستعد لغو پروژه‌های هنری بزرگ در لحظه آخر بوده است. امسال، به جای آن یک اضافه شدن لحظه آخری داشت. با سرعتی بیشتر از بسیاری از سازمان‌های فرهنگی که می‌توانستند یا می‌توانستند، متصدیان آن در عرض یک ماه ترتیبی دادند که مجموعه‌ای از بیلبوردهای بزرگ را به عکس‌های تایر نیکولز، مرد سیاهپوست ۲۹ ساله‌ای در ممفیس که در ژانویه توسط پلیس مورد ضرب و شتم مرگبار قرار گرفت، اختصاص دهند.

عکس‌های نیکولز از ممفیس، شامل تصاویری از غروب‌های درخشان و پل‌هایی که روی آب‌های آرام قرار گرفته‌اند، آرام و امیدوارکننده هستند. آنها با قرار گرفتن بر روی بیلبوردهای کنار جاده ای در امتداد یک گذرگاه بیابانی شلوغ بیشتر نشان داده می شوند – یادآوری این که نیکولز در حین توقف ترافیک جان خود را از دست داد.

Desert X از زمان شروع خود در سال 2017، پروژه های هنری در فضای باز را در داخل و اطراف پالم اسپرینگز پراکنده کرده است. اما این اولین باری است که تقریباً تمام آثار هنری نمایش از لحاظ اجتماعی درگیر و مختص سایت هستند، و تصور اینکه آنها در یک موزه یا گالری کار کنند، سخت است.

مجموعه Hylozoic/Desire که مستقر در لندن است، عرفانی‌ترین و رازآلودترین اثر را در این نمایش ساخته است، مجسمه‌ای صوتی به شکل یک تیر تلفن پوشیده از نمک مجهز به بلندگو، شبیه به کاکتوس گلدار. سخنرانان صدای یکی از هنرمندان به نام هیمالی سینگ سوین را پخش کردند که یک تئوری توطئه عجیب را در مورد ذره ای نمک به عنوان محرک اصلی جهان مطرح می کند که متناوباً به عنوان یک «فال»، «فال شوم»، «آرسنیک در مرهم» و «تثلیث در دوگانگی». این اثر که در یک مزرعه شنی و تشنه در دید تیرهای تلفن کار می‌کند، سؤالاتی را در مورد آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های ارتباطی و اعتقادی انسانی ایجاد می‌کند.

اثر هنری غرق در این منطقه و تاریخچه آن از جرالد کلارک، عضو ثبت نام شده گروه سرخپوستان کاهویلا در کالیفرنیای جنوبی است که گفت از فرصت شرکت در نمایشگاهی بسیار نزدیک به خانه استقبال می کند. او در حین قدم زدن در مجسمه بزرگ، دایره‌ای و پیچ و خم مانندی که برای دوسالانه ساخته بود، گفت: «سخت‌ترین کار برای یک هنرمند بومی آمریکا این است که کار خود را در جایی نشان دهد که جامعه شما می‌تواند آن را قدردانی کند».

با عنوان “غوطه ور شدن”، کلارک آثار هنری از مسیرهای تخته سه لا ساخته شده است که در برابر حصیرهای حصیری قرار گرفته اند و نی های حلقه شده به سنت های سبد بافی Cahuilla اشاره می کند. این اثر همچنین به‌عنوان یک بازی رومیزی غول‌پیکر طراحی شده است تا بازدیدکنندگان را در مورد فرهنگ و تاریخ بومی، با استفاده از عرشه‌ای از کارت‌های سبک تعقیب بی‌اهمیت که ساخته خود کلارک است، امتحان کند. به سؤالی در مورد حق رای بومیان آمریکا یا کلمه Cahuilla برای گوسفند شاخدار به درستی پاسخ دهید تا در یکی از چهار مسیر یک گام به جلو بردارید.

هدف اعلام شده رسیدن به مرکز است، اما کلارک انتظار دارد بسیاری از مردم گیر بیفتند یا تقلب کنند – او گفت: “یک سنت کامل آمریکایی در این مورد وجود دارد.” “مردم بومی از زمین، غذا، ثروت: تقریباً همه چیز فریب خورده اند.”

سلف گفت: «پیشگام»، مجسمه‌ای برنزی از Tschabalala Self، از مادران پیشین ما، زنان بومی و سیاه‌پوستی بسیاری که به آمریکا اجازه توسعه داده‌اند، تجلیل می‌کند. او که در نیویورک مستقر است و بیشتر به خاطر نقاشی‌های رنگارنگش در کاوش در فرم‌های زنان سیاه‌پوست شناخته می‌شود، برای Desert X اولین بنای تاریخی سوارکاری خود را خلق کرد که در آن یک پیکر قوی و زنانه – واقعاً نیم تنه‌ای با پاهای باز شده، شاید در حالت زایمان – جابجا می‌شود. قهرمان کلاسیک ماچو سوار بر اسب در حالی که به وضوح یک پیچ و تاب در بناهای تاریخی است که بر میادین عمومی اداره می‌شوند، اما به طرز هوشمندانه‌ای در نزدیکی بیشه‌ای سایه‌دار از درختان گز در مسیری شنی در Desert Hot Springs قرار گرفت، جایی که یک اسب و سوار واقعی ممکن است به دنبال سرپناهی بروند.

مت جانسون، هنرمند لس آنجلسی، در «پیکر خوابیده» عظیم خود، که از 12 کانتینر حمل و نقل از کار افتاده ساخته شده است، همان نوع مورد استفاده در قطارهای باری که پشت پروژه او حرکت می کنند، با ایده مجسمه سازی و مقیاس بازی می کند. در جنوب بین ایالتی 10. جانسون قبلاً بدن هایی را از بلوک های خاکستری ساخته است و این بار غول را در موقعیت قرار می دهد. ظروفی که گویی بلوک‌های کودکانه هستند، روی هم چیده شده‌اند یا در آنجا کج شده‌اند (با کمک جوشکار) تا شکلی کلاسیک و دراز کشیده را نشان دهند. لوگوهای چینی، کره ای و آمریکایی کانتینرها به اجتناب ناپذیری و وابستگی متقابل شبکه های توزیع جهانی امروزی اشاره دارد، اما این یک نقد آکادمیک نیست که به عنوان هنر جلوه گر شود. جانسون با یک صورتک بزرگ که روی یک ظرف نقاشی شده است، یک چرخش بازیگوش روی آن می‌چرخاند و یک سر را تداعی می‌کند.

همچنین از لس آنجلس، لورن بون و تیمش به نام استودیو متابولیک، اینستالیشن ایجاد کردند که مانند همه بهترین کارهایشان، از قدرت فرآیندهای بیولوژیکی یا طبیعی بهره می برد. بون یک مجسمه مشبک فولادی از قلب نهنگ آبی را در یک استخر شنای متل پر از آب کدر و خفه شده با مواد معدنی که از دریای سالتون گرفته شده است پایین آورده است. در طول نمایش، از آنجایی که آب توسط انرژی خورشیدی شارژ می شود، مجسمه با جذب آن مواد معدنی، پوسته سفید سختی را رشد می دهد و در این فرآیند آب را تصفیه می کند. (او قبلاً این کار را در مقیاس کوچکتر در استودیوی خود انجام داده است و آن قلب مشبک متبلور نزدیک استخر آویزان است.)

بون این مجسمه قلب در حال تکامل را، که او آن را الگویی برای تلاش‌های بزرگ‌تر تصفیه آب می‌داند، «دستگاه شگفت‌انگیز» می‌نامد و مکان آن – یک متل کنار جاده‌ای متروک – برای پرورش حس رمز و راز و کنجکاوی توطئه می‌کند. بون گفت: “برای ما مهم است که راه خود را به سمت تفکر اکولوژیکی احساس کنیم، زیرا اغلب در مواجهه با واقعیت ها نسبت به مقیاس مشکلات بی حس می شویم.”

تنها اثر هنری در Desert X امسال که بی‌جا به نظر می‌رسد، اثر پالوما کنتراس لوماس، هنرمند مکزیکوسیتی است که مجسمه‌های نرم و مبتنی بر پارچه می‌سازد که مسائل سخت استعمار و خشونت جنسیتی را در بر می‌گیرد. نصب او شامل یک Chevy Caprice نقره ای 1991 است که شیشه جلو و سقف آن برداشته شده است به طوری که انبوهی از پارچه های رنگارنگ – از یک جفت سومبرو سیاه و سفید فوق العاده فالیک گرفته تا دسته گل های بنفش توری – می توانند از خودرو جوانه بزنند. در داخل ماشین، یک ویدیوی کوتاه سه شخصیت تخیلی، از جمله یک مرد نقابدار را نشان می‌دهد که تا حدی بر اساس رهبر زاپاتیستا، ساب فرمانده مارکوس، ساخته شده است.

روی کاپوت خودرو، یک شخصیت کاکتوس بازیگوش ایستاده است که تفنگی پر شده در دست دارد، در حالی که بازوهای مخملی بلند با پنجه‌ها از صندوق عقب در ادای احترام به Wile E. Coyote کشیده شده‌اند. آثار او هذیان‌های فرهنگ عامه و تهدید خشونت بدنی را گرد هم می‌آورد، اما در باغ‌های زیبای آراسته شده در املاک Sunnylands در رانچو میراژ پارک می‌شود و بسیاری از جنبه‌های تهدیدآمیز خود را از دست می‌دهد.

این اثر التماس می‌کند که در کنار جاده‌ای گرد و خاکی و بیابانی دورافتاده نشان داده شود، جایی که ماشین شخصی ممکن است خراب شود و برای هفته‌ها رها بماند. درست است که انتخاب آسانی نیست. این نصب را در Sunnylands تنظیم کنید و مقداری از نیش خود را از دست می دهد. آن را در بیرون قرار دهید، و مطمئناً توسط عناصر یا افرادی که قطعات آن را به خانه می برند، ویران می شود. یک راه، اثر هنری به طور کامل شکوفا نمی شود. از طرف دیگر، از نظر فیزیکی دوام نمی آورد – معضلی که به خطرات و مزایای برپایی نمایشگاه در فضاهای عمومی در بیابان اشاره می کند.

دسر X

تا 7 اردیبهشت؛ کواچلا ولی، کالیفرنیا؛ www.desertx.org.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما