چگونه یک اتاق بازی ایجاد کنیم که برای کودکان و بزرگسالان جذاب باشد

اگر دوباره بچه بودید، ترجیح می‌دهید چه نوع اتاق بازی داشته باشید: یک زیرزمین پر از مبلمان چوبی (چون کسی اهمیتی نمی‌دهد که روی آن مبل فرسوده بپرید)، یا یک اتاق رنگارنگ که اسباب‌بازی‌ها و هنر را جشن می‌گیرد و شما را دعوت می‌کند. برای بالا رفتن از دیوارها؟

حدس زدن اینکه بسیاری از والدین اخیراً کدام یک را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند، سخت نیست.

کری بوون پول، معلم سابق که Smart Playrooms، یک شرکت طراحی را در رای، نیویورک تأسیس کرد، گفت: «وقتی بزرگ شدم، اتاق بازی همیشه بدترین اتاق خانه بود، زیرا توجه زیادی به آن نمی شد. “بنابراین برای من باورنکردنی بود که تفکر دگرگون کننده ای را ببینم که اتفاق افتاده است. طراحی روی بچه‌ها تأثیر می‌گذارد – اینکه آنها چه احساسی نسبت به خودشان دارند، چه کاری انجام می‌دهند و ما می‌توانیم آنها را وادار به انجام آن‌ها کنیم، فقط با نحوه ایجاد یک فضا.»

آن گیلیارد، متخصص رشد دوران کودکی که grOH را تأسیس کرد، گفت: یک اتاق بازی با طراحی دقیق باید برای کودکان و بزرگسالان به یک اندازه جذاب باشد! Playrooms، یک شرکت طراحی در واشنگتن دی سی، با جودی آرلانو، معلم سابق.

خانمی می‌گوید: «یک چیزی که بسیاری از بزرگ‌سالان وقتی وارد اتاق بازی فرزندانشان می‌شوند احساس می‌کنند این است که «اوه، خدای من، من نمی‌خواهم اینجا باشم». گیلیارد گفت. اما اگر بتوانیم این فضایی را ایجاد کنیم که در آن کل خانواده -بزرگ‌سالان و بچه‌ها – احساس خوش‌آمدگویی داشته باشند و بخواهند وقت خود را بگذرانند، به احتمال زیاد از آن استفاده می‌کنند، در آن بازی می‌کنند، با هم ارتباط برقرار می‌کنند و این رابطه واقعاً غنی را دارند. “

بنابراین چه چیزی باعث ایجاد یک اتاق بازی فوق العاده می شود؟ ما از طراحان نکاتی را در مورد نحوه ایجاد آن خواستیم.

اگر اتاقی وجود دارد که در آن احساس راحتی کنید و با رنگ و طرح بازی کنید، اتاق بازی همان اتاق بازی است.

سوزانا سیمونپیتری، شریک Chango & Co، یک شرکت طراحی مستقر در بروکلین که با عکس‌هایی از اتاق‌های کودکان پر از رنگ و طرح، تحسین‌کنندگان را در اینستاگرام به خود جلب کرده است، می‌گوید: «این جایی است که می‌توانید هر کاری انجام دهید.

ام‌اس. Simonpietri عاشق استفاده از کاغذ دیواری پررنگ و گرافیکی در اتاق‌های بازی است و الگوهایی با نوارهای زرد مورب پر جنب و جوش، تصاویر حیوانات و اشکال هندسی در مقیاس بزرگ نصب کرده است. او گفت که برای دوام، گاهی دیوارپوشی بر پایه وینیل انتخاب می‌کند، اما در بیشتر موارد، دیوارپوش کاغذی باکیفیت به خوبی کار می‌کند، به خصوص اگر اتاق دارای کتیبه‌ای باشد.

برخی از مشتریان او نگران هستند که از این الگوهای چشم نواز خسته شوند یا کاغذ دیواری به مرور زمان آسیب ببیند. سیمونپیتری گفت. اما او به آنها یادآوری می کند که می توان آن را نسبتاً آسان جایگزین کرد.

او گفت: “مردم فکر می کنند کاغذ دیواری همان چیزی است که باید تا آخر عمر دوستش داشته باشید، اما در واقع موقتی است.” می‌توانید همین الان آن را دنبال کنید و بعداً آن را تغییر دهید.»

یکی دیگر از گزینه ها، نقاشی دیواری یا رنگ های روشن و یکدست روی دیوارها و سقف است. طراحان در grOH! اتاق‌های بازی اغلب نقاشی‌های دیواری برای دیوارها و سقف‌ها با نقوشی که کوه، رنگین کمان و پدهای زنبق را تداعی می‌کنند، طراحی می‌کنند. مانند کاغذ دیواری، یک نقاشی دیواری ممکن است مانند یک خطر تزئینی بزرگ به نظر برسد، اما اگر به یاد داشته باشید که اگر از آن خسته شوید، می توان روی آن نقاشی کرد.

چوب سخت، چوب رنگ شده و موکت دیوار به دیوار همگی گزینه های قابل قبول کفپوش برای اتاق بازی هستند. اما اگر در حال بازسازی هستید و فرصت دارید چیز جدیدی را امتحان کنید، خانم. Bowen-Poole توصیه می‌کند که یک ماده سخت مانند کاشی وینیل لوکس (همچنین به عنوان LVT شناخته می‌شود) یا لمینت انتخاب کنید.

او گفت: تمیز کردن آنها بسیار آسان است. “حیوانات خانگی، بچه ها و نشانگرها به سختی اثری از خود به جا می گذارند.”

Mary Flo Ouellette و Steven Santosuosso، شرکای Squarehouse Studios، یک شرکت طراحی در Somerville، ماساچوست، مانند کاشی‌های فرش تجاری، مانند کاشی‌های Flor. نه تنها تمیز کردن آنها آسان است، بلکه اگر مقداری اضافی بخرید، در آینده به راحتی می توانید کاشی های جداگانه را جایگزین کنید. به این ترتیب، خانم اوئلت گفت: “شما لازم نیست نگران ریختن، رنگ و این چیزها باشید.”

قالیچه های سطحی که در بالای کفپوش اصلی قرار گرفته اند، می توانند نرمی را ایجاد کنند و به تعریف بخش هایی از اتاق بازی کمک کنند. همچنین در صورت ساییدگی یا لک شدن به راحتی تعویض می شوند.

در مناطق فعال که خطر فرود تصادفی وجود دارد، خانم. Bowen-Poole دوست دارد یک تشک فوم ضخیم باز کند. و وقتی فضای کافی وجود دارد، گاهی اوقات گودالی از مکعب های فوم می سازد.

برای تجهیز اتاق بازی خانم Simonpietri گزینه‌های صندلی‌های بلند و کم ارتفاع و بدون گوشه‌های تیز را ترجیح می‌دهد، زیرا آن‌ها به همان اندازه که برای استراحت با کتاب مناسب هستند، برای سرپایی و سالتو مناسب هستند. گاهی اوقات او یک مبل سکشنال کم آویز نصب می کند. در مواقع دیگر، او از کوسن هایی به سبک تشک فرانسوی روی زمین استفاده می کند و آنها را با بالش های پرتابی در پارچه های طرح دار می چیند.

در هر صورت، او گفت: “شما چیزی می خواهید که واقعاً به خوبی محافظت شود” تا از صدمات جلوگیری کنید. او اضافه کرد که اگر کوسن‌های کف تشک را انتخاب کنید، می‌توان آن‌ها را برای خوابیدن به داخل اتاق بیرون آورد.

میزها را نیز می توان برای حرکت طراحی کرد. جن تالبوت، طراح داخلی در شیکاگو که کار خود را با طراحی فضاهای کودکان آغاز کرد، اغلب از میزهای کار روی چرخ‌ها در اتاق‌های بازی استفاده می‌کند.

خانم می‌گوید: «ما بسیاری از میزهای بچه‌ها را روی چرخ می‌زنیم تا بتوانید وسایل را جابه‌جا کنید. تالبوت گفت. او گفت وقتی میز در وسط اتاق است، می توان از آن برای پروژه های هنری، بازی ها و پازل ها استفاده کرد، “اما اگر بخواهند ساختار بلوکی بزرگی بسازند، می تواند از مسیر خارج شود.”

اگر می‌خواهید اتاق بازی به آشفتگی تبدیل نشود، ذخیره‌سازی بسیار مهم است. و حیاتی ترین قطعه، خانم گیلیارد گفت، یک دیوار ذخیره‌سازی است که او آن را «محل اسباب‌بازی» می‌نامد.

او گفت که این می‌تواند یک واحد ارزان قیمت از Ikea یا مجموعه‌ای پیچیده از توکارها باشد، اما طرح‌های مورد علاقه‌اش شامل کوبی‌هایی است که انواع مختلف اسباب‌بازی‌ها را جدا نگه می‌دارد. او گفت: “این واقعا به بچه ها کمک می کند تا بدانند اوضاع به کجا برمی گردد.”

اسباب‌بازی‌های کوچک‌تر را می‌توان در سطل‌ها یا سبدهایی که در توله‌ها نگهداری می‌شوند، جمع‌آوری کرد. خانم “اسباب‌بازی‌های بزرگ‌تر یا با شکل عجیب‌تر می‌توانند روی سطل‌هایی روی زمین قرار بگیرند.” گیلیارد گفت.

او همچنین پیشنهاد کرد که تعداد معینی سطل در اتاق بازی داشته باشید و اسباب بازی های اضافی را در انباری عمیق قرار دهید. ما اغلب با این سوال مواجه می شویم که “خب، بقیه کجاست؟” گیلیارد گفت. “پاسخ ما به آن چرخش اسباب بازی است، با کتابخانه ای از اسباب بازی ها که در جای دیگری قرار دارد.”

او اشاره کرد که یکی از مزیت های این سیستم این است که کودکان اغلب اسباب بازی های قدیمی را پیدا می کنند که برای مدتی در انبار نگهداری شده اند و دوباره همه را فریبنده می کنند.

اگر می خواهید قفسه های داخلی را به اتاق اضافه کنید، خانم. Ouellette توصیه می کند که آن را نسبتاً ساده نگه دارید به جای انتخاب یک طرح نوجوان، بنابراین می توان از آن به عنوان ذخیره کتاب در آینده استفاده کرد. او گفت: «اگر می‌خواهید توکارها را انجام دهید و این همه کار را در یک فضا قرار دهید، باید بپرسید که چگونه در پنج تا 10 سال آینده برای شما کار خواهد کرد.»

علاوه بر اسباب‌بازی‌ها، فضایی برای ساخت آثار هنری یکی از ویژگی‌های محبوب اتاق بازی است. بسته به شکل اتاق، میز و صندلی را می توان در یک طاقچه یا گوشه یا در یک انتهای اتاق قرار داد.

دیوارهای نزدیک میز می توانند نقش حمایت کننده داشته باشند. یک یا چند دیوار را می توان با رنگ تخته گچی یا روکش خشک پاک کن پوشاند تا به کودکان اجازه دهد روی دیوارها نقاشی کنند. ام‌اس. Simonpietri تابلوهای اعلانات بزرگ نصب کرده است. ام‌اس. تالبوت زمانی یک خط با گیره‌های کلاسور می‌زند تا مکانی برای نمایش هنر ایجاد کند.

برای یک اتاق بازی، استودیو Squarehouse با نصب پانل های فلزی از کف تا سقف که با آهنربا کار می کند اما با رنگ تخته سیاه نیز پوشیده شده است، دیواری چند منظوره ایجاد کرد. سپس طراحان نگهدارنده‌هایی را برای رول‌های کاغذ اضافه کردند که می‌توان آن‌ها را برای نقاشی باز کرد.

اگر فضا دارید، می‌توانید ویژگی‌هایی اضافه کنید که اتاق بازی شما شبیه یک زمین بازی سرپوشیده باشد.

وقتی خانم او گفت که بوون پول طراحی اتاق های بازی را آغاز کرد، او بر روی انبار اسباب بازی ها و ایستگاه های هنری تمرکز کرد. اما امروزه او اغلب به دنبال فرصت‌هایی برای معرفی تجهیزاتی است که بر مهارت‌های حرکتی درشت تمرکز دارند، از جمله میمون‌ها، نگهدارنده‌های صخره‌نوردی و تاب.

او گفت: «ما می‌توانیم از دیوارها و سقف‌ها استفاده کنیم و همه این فعالیت‌ها را انجام دهیم که نیازهای حسی آنها را برآورده کند، زیرا آنها می‌توانند تاب بخورند، بپرند و ورودی دهلیزی دریافت کنند. هنگامی که او نتوانست محصولات مورد نظر خود را پیدا کند، خانم. Bowen-Poole شرکت دومی به نام Project Playroom را برای ساخت آنها تأسیس کرد و اکنون قطعات را به دیگر طراحان و افراد می فروشد.

او گفت که بچه‌ها احتمالاً از داشتن چند میله یا نگهدارنده‌های کوهنوردی خسته می‌شوند، بنابراین وقتی آنها را نصب می‌کند، سعی می‌کند یک مدار ایجاد کند: به عنوان مثال، دیواری از پایه‌های کوهنوردی که به میله‌های میمونی روی سقف منتهی می‌شود. به یک طناب معلق منتهی می شود.

فقط به یاد داشته باشید که چنین تجهیزات بازی باید به طور ایمن در ماده ای محکم تر از دیوار خشک نصب شوند. خانم “شما به نوعی مسدود کردن نیاز دارید، مگر اینکه سقف بتنی داشته باشید.” سیمونپیتری با اشاره به چوب جامد نصب شده بین تیرچه های سقفی که پیچ های نصب را می پذیرد، گفت.

ام‌اس. سیمونپیتری همچنین از طرفداران تاب و صندلی های معلق در اتاق های بازی است. او گفت: «اما ما قطعاً چند تا از آن‌ها را در اولین نصب از کار انداختیم. ما اینگونه یاد گرفتیم.»

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما